Vista Deneme Süreniz Doldu ve Bilgisayarınız Açılmıyor mu? Acma Yolları

'Windows Vista' forumunda UquR tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Vista Deneme Süreniz Doldu ve Bilgisayarınız Açılmıyor mu? Acma Yolları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vista Deneme Süreniz Doldu ve Bilgisayarınız Açılmıyor mu? Acma Yolları

  Eğer 30 günlük aktivasyon süreniz doldu ise bilgisayarınızı açtığınızda Windows sizden Vista’yı etkinleştirmenizi isteyecektir. Bunun için size hemen etkinleştir ve bilgisayarınıza indirgenmiş özelliklerle erişin diye seçenekler sunacaktır.(Hatırladığım kadarı ile) Bilgisayarınıza indirgenmiş özelliklerle erişin. Böylelikle Windows size bir internet sayfası açacaktır. Internet Explorer adres satırına:
  C:\
  yazıp Enter’a basın çıkan uyarıda izin veri seçin; karşınıza Yerel Disk C çıkacak şimdi buradan Windows klasörüne ve ardından da System32 klasörüne gidin. System32 klasörünün içinde cmd.exe dosyasını bulun ve bu dosyaya sağ tıkladıktan sonra yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın. Çıkan uyarıda yine izin ver diyin. Karşınıza komut istemi çıkacak, komut istemine:
  smlgr -rearm
  yazıp Enter’a basın biraz bekleyin. Az sonra komutun başarılı olduğunu ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiği ile ilgili bir uyarı çıkacak, Tamam’a basın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık Vista’yı 30 gün daha kullanabilirsiniz; ancak bu işlemi yapabilmeniz için daha önceden 3 hakkınızı kullanmamış olmanız gerekiyor.
  İyi günler…
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş