Vira Demir Kitap Özeti - Sadun Boro

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 30 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Vira Demir Kitap Özeti - Sadun Boro konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vira Demir İstanbul'dan İskenderun'a Denizciler İçin Rehber - Sadun Boro Kitap Özet  Kitap Özet

  Vira Demir'in bu genişletilmiş ve güncellenmiş yeni baskısı daha güvenli ve keyifli seyirler yapmanıza yardımcı olacaktır. Kitabın daha önceki baskısı İstanbul'dan Antalya'ya kadar olan yolculuğu anlatıyordu. Genişletilmiş altıncı baskı ise İstanbul'dan İskenderun'a kadar olan bölge için bir rehber niteliğinde…

  Denize, rüzgara, tuza, yeşile, insana karışmış bir yaşam. Sadun Boro Vira Demir'de, denizin çağrısına uyarak atıldığı yarım asırlık bir serüvenin tüm birikimini deniz tutkunlarıyla paylaşıyor.

  Sadun Boro nun denizcilerin irili ufaklı birbirinden güzel koyları ve limanları en ücra yerlerine kadar güvenle gezmeleri için hazırladığı bu rehber, koy haritalarını, limanların son durumunu, derinlikleri, tehlikeli sığlıkları, rüzgarları, demir yerlerini, konaklanabilecek koyları, fenerlerden hastane telefon numaralarına kadar gereksinim duyulabilecek bilgileri içeriyor.

  Vira Demir'de ayrıca, yol üstünde görebileceğiniz antik kentlerin kısa hikayelerini, yolculuğunuz sırasında sofranızı zenginleştirecek deniz ve yöre yemeklerini ve işinize yarayacak denizcilik bilgi ve terimlerini bulabilirsiniz.


  [​IMG]

  Vira Demir - İstanbul'dan İskenderun'a Denizciler İçin Rehber

  Sadun Boro
  · Denizler Kitabevi
  · Basım Tarihi : 07 - 2010
  · ISBN : 978-9944-264-24-2
  · Sayfa Sayısı : 540
  · Etiket Fiyatı : 140.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş