Virüse "şeytan ikiz"

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Siraç tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Virüse "şeytan ikiz" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Virüse "şeytan ikiz"

  [​IMG]

  İkizi çıktı: Conficker'ın daha beteri geldi!

  Korku salan zararlı Conficker tam da kontrol altına alınırken, hacker'lardan yeni sürpriz geldi.

  Conficker virüsü ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Halen tam olarak kontrol altına alınamayan virüs, tahminlere göre şu anda 10 milyondan fazla bilgisayara bulaşmış durumda. Güvenlik uzmanlarının halen kalıcı bir çözüm için uğraştığı, Microsoft'un yazarının başına ödül koyduğu virüsle mücadele için yakın zamanda birkaç önemli adım atılmıştı. Virüsün düzenli haberleştiği internet üzerindeki noktaların tespit edilmesi, bu sunucular ile virüsün iletişimini kısıtlamayı sağlamış, böylece virüs temizlenemese bile zararsız hale getirilmişti.

  Fakat tam da bu esnada hacker'lar virüsün yeni bir sürümünü yayınladılar. Conficker B++ olarak adlandırılan bu yeni virüs ise uzmanlara göre öncekinden bile daha sofistike bir şekilde hazırlanmış. Microsoft'un işletim sisteminin açıklarını bulup yamaması gibi, hacker'lar da Conficker B++'ı virüslerinin engellemesini önleyecek bir yama mantığıyla hazırladılar. Yeni sürüm güvenlik uzmanlarının en güvendiği yöntem olan, sistemdeki virüsün dışarıdaki sunucularla haberleşme mantığını komple değiştirdiği ve dolayısıyla bugüne kadar alınmış önlemlerin büyük kısmının geçersiz hale gelmiş olabileceği tahmin ediliyor.

  Güvenlik uzmanları, ilk olarak ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinemeyen yeni sürümü virüsü hala yakından tanımaya ve önlem geliştirmeye çalışıyorlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Virüse şeytan ikiz Forum Tarih
Dezenfektanlar virüse etki etmiyor Genel Sağlık 30 Ekim 2009
Symbian AntiViruses 2007 AIO Antivirüs Programları 9 Ekim 2009
26 Mobile Antiviruses, - All Version Antivirüs Programları 9 Ekim 2009
" bu virüse dikkat" Spy ve Virüs Haberleri 6 Eylül 2009
Excel'den yayılan virüse dikkat Spy ve Virüs Haberleri 6 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş