Vintage anlayışı ile geçmişe yolculuk

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Vintage anlayışı ile geçmişe yolculuk konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vintage anlayışı ile geçmişe yolculuk
  [​IMG]
  60’lı, 70’li yılların nostalji kokan geometrik desenli, yuvarlak formlu eşyalarını günümüzün modern mobilya çizgileri ile birleştirip evimizde nostalji rüzgarı estirebiliriz. Tasarımda zıtlığın enerjisini hissetmek ve eskiye renk katmak istiyorsanız, hızla yükselen vintage modasına siz de kendinizi kaptırmakta tereddüt etmeyin.

  Tüm dünyada yaygınlaşan vintage modası ile hikâyesi olan yaşam alanları yaratmak sizin elinizde. Modern yaşam alanlarında gördüğünüz sade formların ve soğuk renklerin içine katacağınız bu koltuklar insana o dönemin coşkusunu hatırlatan renklerle süslenerek evinize eski ile yeninin uyumunu ve en önemlisi de yaşanmışlık hissini getiriyorlar. Büyükannelerinizin evlerinde eski gibi duran ama sonra marifetli ellerde şeker kıvamına gelen bu özel eşyalara evinizin en güzel yerini ayırın.

  Geçmişten günümüze kalan ve eskinin ihtişamını hatırlatan, zamanında kullanıldığı salonlara zenginlik ifadesi katan bu tarz vintage eşyaları, modern mobilyalarla kombine ederek evinize, ofisinize ve yaşam alanlarınıza renk ve hareket getirebilirsiniz. Oturma gruplarından, dolaplara, cam aksesuarlardan, aydınlatmalara kadar vintage modasının uygulanabileceğini düşündüğünüz her eşyayı geçmişin izlerini taşımasına izin vererek marifetli ellere teslim edip, ruhu olan mekânlar yaratmak çok kolay.

  [​IMG]
  Rengârenk formuyla insanın içini ısıtan ve enerji veren bu koltuklara, yine eskitme ahşap bir masa ve sandalyeler, dore duvar kâğıtları, renkli bombeli, püsküllü abajurlar, küçük kısa ayaklı büfeler ya da renkli kadife perdeler eşlik edebilir. Bu tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış. Ya da zaten vintage tarzı eşyalar bulunan bir eviniz ya da ofisiniz varsa rengarenk bir koltuk ile mekana daha da neşe ve nostalji katabilirsiniz.

  Vintage Mobilyaların Artıları
  Vintage mobilyalar ile evler birbirinin aynısı olmaktan kurtuluyor.
  Teknolojinin yaşam alanlarında her şeyi ele geçirdiği bugünlerde, anılarımızı kimi zaman gülerek kimi zaman hüzünlenerek anımsatan, maziye renkli bir yolculuk yapmamızı sağlayan çizgiler evlerimize huzur getiriyor.
  Her evde geçmişin farklı kareleri ve bambaşka halleri bizi karşılıyor.
  Ayrıca vintage tarzı eşyalar yeniden değerlendirme ürünleri oldukları için çok da ekolojik.


  Kaynak: ekolay.net
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vintage anlayışı geçmişe Forum Tarih
Vintage Esintili Gelin Aksesuar Modelleri Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 8 Kasım 2010
Vintage Gelin Aksesuarları Modelleri Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 11 Ekim 2010
Vintage Gelinlik Aksesuarları Takıları Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 21 Temmuz 2010
Vintage Yastık-Kırlent Modelleri Dekorasyon 10 Temmuz 2010
Vintage Aircrafts 3D Screensaver 1.0 Build 1 Windows Temalar & Ekran Koruyucular 1 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş