VHS offline

'Bilim & Teknoloji' forumunda ÜmiT KoTaN tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. VHS offline konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  VHS offline


  [​IMG]
  VHS resmen tarih oldu

  VHS resmen tarih oldu
  80’ler denince akla ilk gelen ev eğlencesi olan VHS kasetler artık resmen tarihe karıştı...
  90’ların sonunda DVD’lerin ev elektroniğinde popülerleşmesiyle pazardaki payını gün geçtikçe kaybeden VHS kasetlerin en son büyük tedarikçisi Amerikalı DVA firması, en son sipariş kamyonunu doldurup gönderdiğini, elinde kalan son kasetleri pazarlamayacağını, bunun yerine dağıtacağını ya da imha edeceğini açıkladı.
  Geçtiğimiz Ekim ayında en son video kaset kaydedici/okuyucu (VCR) üreticisi JVC’nin bu ürünün üretimini durduracağını açıklamasının ardından gelen son açıklamayla, JVC tarafından geliştirilen ve Sony’nin Betamax formatını tarihe gömerek 32 yıl boyunca yaşamını sürdüren teknoloji artık ikinci el dışında alıcı bulamayacak.
  VHS ilk olarak Eylül 1976’da tanıtıldı, 80’lerde popüler oldu. 80’lerin sonunda Sony’nin video kaset standardı Betamax ile büyük bir savaşa giren VHS bu savaştan galip çıkmış ancak 90’ların sonunda DVD formatının yaygınlaşmasıyla pazar hakimiyetini kaybetmeye başlamıştı.
  Geçtiğimiz yılın ilk aylarında VHS-Betamax savaşının bir benzeri, Toshiba’nın geliştirdiği HD-DVD ve Sony’nin Blu-ray formatları arasında yaşanmıştı. Sony, doğru strateji ve Blu-ray desteğini beraberinde sunan PlayStation 3 oyun konsolu sayesinde 80’lerde yaşadığı VHS hezimetinin acısını Blu-ray’in bu savaşı kazanmasıyla çıkarmıştı. Her ne kadar optik video format savaşını Blu-ray kazanmış olsa da, şimdilerde Blu-ray’in karşısında internet üzerinden dağıtılan dijital video bulunuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - offline Forum Tarih
Offline Downloader 4.2 Indir O-P 1 Aralık 2009
Ragnarok Battle Offline Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 28 Eylül 2009
Offline Explorer Pro 5.5.3018 SR1 İndir O-P 12 Haziran 2009
Windows Live messenger 8.5.1302.1018 offline installer Msn ve Sohbet Programları 21 Mayıs 2009
Offline Explorer Enterprise 5.3 .2908 Download O-P 4 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş