Verilen kiloların yüz güzelliğine etkisini azaltmanın yolları

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 11 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Verilen kiloların yüz güzelliğine etkisini azaltmanın yolları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Verilen kiloların yüz güzelliğine etkisini azaltmanın yolları

  Zayıflarken çoğu hanım yüzünün çöktüğünden yakınır. Kilo verdikçe yaşlı ve yorgun yüzler ortaya çıkar, güzelleşmek uğruna verilen kilolar yüz güzelliğini alıp götürür. İşte bunu önlemenin yolları...

  [​IMG]

  Zayıflamaya çalışanların en çok yakındığı şeylerin başında yüzün çökmesi gelir. Rengi solan, uzayan yüz kontörleri, çöken gözaltlarıyla sağlıklı ve canlı ifadede kaybolur. Bu durum neden oluşur ya da nasıl önlenir sorusundan daha önemlisi bir yerlerde yapılan yanlışın ne olduğudur.

  YÜZÜN ÇÖKMESİ NEYİN GÖSTERGESİ?

  Yüzünüzün çökmesi, gözaltlarınızın morarması diyet yaparken yeteri miktarda protein almadığınızın ve yüz kaslarınızın eridiğinin göstergesidir. Sağlıksız diyetler, yeterli protein içermeyen diyet programı ve beslenme şekli kasları hedef alır ve kasları çökertir. Yüz kaslarının erimesi gözaltlarının morarmasıyla güzellik uğruna yapılan diyeti kâbusa çevirir. Bu nedenle başta şok diyetler olmak üzere kilo verme amaçlı detoks programlarından sakınmak gerekir. Proteinler vücudumuzun gerek- sinimi olan kaloriyi sağlayan üç temel besin maddesinden (protein, karbonhidratlar, yağlar) biridir.

  KİLO ÖLÇÜMÜ

  Kilonuzu kontrol altında tutmak için düzenli olarak tartılmak aynı zamanda belli aralıklarla vücut kompozisyonu ve iç organ çevresi yağlanma ölçümlerini yaptırmak önemli bir unsurdur. Vücut kompozisyon ölçümü; vücudun yağ, kas, su ve mineral dengesinin ayrıntılı olarak ölçümlenerek metabolizma yaşının belirlenmesidir. Bu yöntemle aynı zamanda fazla kiloların bilimsel göstergesi olan vücut kitle indeksiniz ile olması gereken vücut kitle indeksiniz hesaplanmaktadır. Bu ayrıntılı rapor ideal kilonuzu tipinizi şematik olarak göstermektedir.

  GELİŞİM ÇAĞINDAKİLERDE BESLENME PROGRAMI ŞART

  Kilo sorunu yaşayan çocuklarda zayıflama yetişkinlere oranla zor bir süreci kapsıyor. Öncelikle çocuğa gelişim çağında olduğu için katı bir diyet uygulanamaz. Çocuk ve ergen obezitesiyle mücadelede kilo fazlası olan çocukların gelişimlerine uygun kiloya ulaşmalarını sağlayacak beslenme programı büyük önem taşır. Ancak çocukların bir diyet programına sadık kalmaları ve kilo verdikten sonra devamlılığı güç olduğundan kilo fazlasıyla mücadelede destek bir program gerekli olmaktadır.

  HAMiLELiKTE KiLO KONTROLÜ

  Hamilelikte sağlıklı kilo alımı sağlıklı hamilelik sürecinin de yoludur. Sağlıklı bir hamilelik için anne adaylarının hamilelik süresinde 11- 16 kilo arası kilo alımı normal karşılanmaktadır. Ancak 1 ay içinde 3 kg üzerinde kilo alanların kilo kontrolünü ele alması ve beslenme şeklini tekrar düzenlemesi gerekir.

  ÇOCUKLARA ÖZEL YÖNTEM

  Çocuk ve ergenlerde zayıflama güç bir süreç olduğundan çocukların hazırlanan diyet ve beslenme programlarına sadık kalmalarını sağlayacak ve onları teşvik edecek tamamen doğal hiçbir kimyasal madde içermeyen yan etkisiz bir tedavidir pedipunktur.

  Çocuk ve ergenlerde sağlıklı zayıflama için özel olarak uygulanan Pedipunktur tedavisi ayak tabanından akupunktur noktaları uyarılarak yapılan acısız ve yan etkisiz doğal bir yöntemdir. Ayak tabanında bulanan açlık merkezinin akustik dalgalar yardımıyla uyaran ve iştah kontrolü oluşturan tedavi sağlıklı kilo kaybı için çocuk ve ergenlerde uygulanan yeni ve başarı oranı oldukça yüksek tedavidir. Pedipunktur da kullanılan akustik dalgalar tedavinin acısız ve ağrısız bir yöntem olarak çocuklarda rahatlıkla uygulanabilir olmasına olanak tanıyor.

  MANTAR NEDEN ÖNEMLİ?

  Kilo verme yolundaki en öncemli destekelyici besinlerden birisi de mantardır. Mantarın yağ oranı neredeyse sıfırdır. Protein içeriğiyse yüzde 5’tir. Ayrıca C, B1, B2, B6 ve D vitaminleri açısından zengin bir kaynaktır.


  DR. İsmail AĞAR
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş