Verdiğim şeyin sadece kalbim olmadığını bile anlayamadın

'Sitem ve Pişmanlık Yazıları' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 16 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Verdiğim şeyin sadece kalbim olmadığını bile anlayamadın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Merak ediyormusun nasılım son günlerde. Tahminlerin vardır tabi hatta emin olduğun bir kaç hal. Sinirli sivri kırgın hırçın...Bunları tanırsın çünkü hani derler ya "tecrübeyle sabit" öyledir bunlar da hafızan için.Ama dahası da var.Hem öyle ki dahası beni bile hayretler içinde bırakıyor zaman zaman.
  Nedensiz kaçışının farkına verdığımdan bu yana hislerim keskinleşti. Sert tahammülsüz bir şey oldum çıktım.Ama hala en çok papatyaları seviyorum.Tanıştığımız günden beri de onların saflığından hızla uzaklaşıyorum. Ve bunu neler için göze aldığımı sen beynime soktuğundan beridir acı bir pişmanlık duyuyorum.Evet hala en sevdiğim çiçek papatya ama artık onlara bakamıyorum. Sanki yüzüme yüzüme haykırıyorlar. Sanırım artık benimde kırmızı gül zamanım geldi ya da kadife karanfil..
  Senden önce de severdim harfleri yazmaktan hoşlanırdım yani.Gerçi sen bunu pek bilmezdin.Sonumuza yakındık öğrendiğin zaman yani öyleymişiz. Seni son gördüğüm günün son saatlerindeydi ... Senin için yazdığım ilk ve son şiirle öğrenmiştin. Ben bilmeden seni son kez seyrederken sen belki de sonumuzun bilinci olarak okumuştun şiirimi imlasını düzelterek.Noktaları ve ekleri hep karıştırdım zaten.Şimdi yoksun ya hayatımında imlası darmadağın.Noktalarımı bulamıyorum.Her yer üç nokta virgül ünlem soru işareti dolu.
  Son günlerde anlamsız mı bilmediğim bir bilenmişlik var her halimde. Sözlerimde bakışlarımda yazdıklarımda dinlediklerimde hatta okuduklarımda bile.Güneş açsa rahatsız ediyor bulut gelse şikayetçi oluyorum.Evet durum bukadar vahim yani.Derler ya hani "isyanlardayım"Öyle de denebilir zorlanılsa.Anlamıyorsun değil mi?Anlatamadım ki zaten hiç.Emanet ettiğim şeyin ellerine verdiğim şeyin sadece kalbim olmadığını bile anlayamadın sen.Üstelik onu benden sen istemişken. Sana sevgimi anlatamadım ki güvenimi anlatamadım ki sitemimi anlatabileyim.
  Kırgınım.Parça parça yüreğimsağnak halde bakışlarım.Ama bir ş ey var ya o parçaların arasında hep kalan.Dokunma ona özlüyorum kahretsin seviyorum işte.
  Allahın cezası nedenler .acabalar...arasında hala sönmemiş bir sevgi.Hala özleyebilen bir yürek.Ne yaptığını kimlesin. neredesin bilmediği halde hala dolabilen gözler.Baktığı her yerde senden zerreler bırakan bakışlar...
  Buydu işte görmediğin görmezden geldiğin göz ardı ettiğin görüp de fazla bulduğun ya da korktuğun...her neyse nihayetinde harcadığın ve harcamakta olduğun buydu.
  Ne diyelim sağlık olsun.Herşeyin günahı benim selameti senin olsun.Eyvallah
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürlerr...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Verdiğim şeyin sadece Forum Tarih
İnsanlara değer verdiğimizi nasıl ifade ederiz? Psikoloji 3 Şubat 2016
Verdiğimiz sözlere sadık kalamadık Peygamber Efendimiz (S.A.V) 12 Ağustos 2009
Verdiğim Tüm Sözler Hükümsüzdür! Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 5 Mayıs 2009
Hüseyin Cahit Yalçın kimdir kısaca hayatı eserleri Biyografi & Otobiyografi 17 Ocak 2016
Umudunu Yitiren Her Şeyini Yitirir Konulu Kompozisyon Makaleler-Denemeler 11 Temmuz 2014

Bu Sayfayı Paylaş