Venusaur Karekteri - Hayali Karakterler

'Masal Kahramanları' forumunda SeLeN tarafından 17 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Venusaur Karekteri - Hayali Karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayali Karakterler Venusaur - Venusaur Karakter - Venusaur Hayali Karakter - Venusaur Kimdir - Venusaur Hakkında  Venusaur, ( Japonca : フシギバナ Fushigibana) iki tipli Çimen/Zehir tipi bir pokemondur. Bulbasaur 16. seviyede Ivysaur,Ivysaur'da 32. seviyede Venusaur olur. Pokemon Green ve Leafgreen'nin maskotudur.

  [​IMG]

  Fizyoloji

  Venusaur önceki evrimleşmelerinden daha ağır ve dolayısıyla daha yavaş hareket eder.Sırtındaki ot iyice genişler, çiçeği açıp beyaz noktalı kırmızı bir çiçek ve çiçeği destekleyen kalın bir palmiye ağacı haline gelmiştir.Derisi tek renge dönüşmüş ve kurbağa siğilleri ortaya çıkmıştır.Son olarak kulak içi kırmızı renge dünmüştür.

  Cinsiyet Farklılıkları

  Dişi Venusaur'ın çiçeğinin ortasında bir çıkıntı vardır.Erkeğin ise yoktur.

  Özel Yetenek

  Venusaur doğayı kontrol edebilir, "Bulbasaur'ın Gizemli Bahçesi" bölümünde Venusaur bir ağacı çiçeklendirmişti ve kökleri kontrol edip Roket Takımının saldırısından korunmak için kendine duvar yapmıştır.Ayrıca Bulbasaurların gelişmesine yardımcı olur.

  Önceki evrimlerde olduğu gibi çoğu sadırısını sırtındaki çiçekten sağlar ve önceki evrimlerden çok daha güçlü saldırılar yapabilir.Sırtındaki çiçek hoş koku yayarak pokemonları kendine çeker.Koku insanlarında duygularını sakinleştirir.Koku yağmurlu bir günden sonra ortaya çıkar.Aynı zamanda çiçek ışığı emerek enerjiye çevirir bu yüzden yazın daha fazla enerjisi olur.

  Düşmanları genelde onu yenmek için yavaşlığını kullanır.Ancak hızlı bir saldırıdan sonra Venusaur'ın Kafatası Denemesi ve Vücüt Ezici saldırısını kullanırsa Venusaur için daha faydalı olur.Ayrıca bu pokemon ağırlığına rağmen çok iyi ani ataklar yapabilir ve hatta kayaların üstünden bile zıplayabilir.Toprakta yürümek zaten onu olumsuz etkiler(çünkü yürüken yeri sasar ve bu onu yavaşlatır.)Çamura saplanırsa yapısı zarar görür.Venusaur Bitki başlangıç pokemonlarının ilk son evrimleşmiş halidir.Son üç yeteneği Hiper Işın,Giga Etki,Çılgın Bitkiler.

  Davranış

  Nadiren vahşi,çünkü insanlara bakış açısı önceki evrimler gibidir yine de çok güçlü bu pokemon için deneyimli bir antranör gereklidir.

  Çok nadir olsa bile eğer sadakatını yitirdiyse nedeni Venusaur'ın sakin antranörlere ihtiyacı olmasıdır.Bunun benzeri Torterra'ya da olur.

  Yetişme Ortamı

  Venusaur doğal ovalarda su kaynağı bol olan yerlerde veya ormanlarda yaşar.Aile olarak yaşarlar ve genelde Kanto Bölgesinde yaşarlar.

  Diyet

  Venusaur enerji ve yiyecek ihtiyacını sırtındaki çiçekten sağlar.Bu süre içersinde tamamen hareketsiz kalır.Bu yüzden genelde güneşli yerleri tercih eder.Yazları daha enerjiktir.Venusaur hiç yemek yemek zorunda değildir.

  Anime
  Önemli Görünüşler
  May'in Venusaur'ı

  May'in Bulbasaur'ı Johto yolculuğunda evrimleşip Venusaur olmuştur ve DP078'de görünmüştür.

  Spenser'ın Venusaur

  Spencer'ın Venusaur ilk olarak AG163'te göründü.Beedrillları uzaklaştırmak için Tatlı Koku saldırısını kullanmıştı.AG167'de Ash ile savaşları sırasında kullanmıştı.Ash'in Swellow'unu yendi ve Ash'in Heraccross'u tarafından yenildi.

  Diğer

  "Bulbasaur'ın Gizemli Bahçesi"nde evrim törenini gerçekleştiren bir Venusaur vardı.

  Drake Portakal Adaları savaşında Ash'e karşı bir Venusaur kullanmıştı.

  Bir sanatçı Roket Takımını yenmek için bir Venusaur kullanmıştı.

  May'in kaybolduğu yasak ormanda pokemonların lideri bir Venusaur'dı.

  Silver Kasabası Güzellik Yarımas'nda Jeremy Venusaur'ı ile finale gelip May'in Combusken'i ile savaştı ve yenildi.

  Küçük Görünüşler

  Dev pokemonların adasında bir Venusaur robotu vardı.

  "Executter Takımı'nın Görevi" bölümünde bir Venusaur göründü.

  Bir Venusaur Houndoom'a "Haundum'un Özel İşleri" bölümünde Uyku Tozu ile saldırdı ama Misty'nin Togepi'si saldırıyı bloke etti ve kendi uyudu.

  Bir Venusaur Pokemon Merkezi'nde "Film Kareleri" bölümünde görünmüştü.

  Roket Takımı bir parkta Ash'in Cyndaquil'ini yakalamak için bir Venusaur ile savaştı.

  "Bir Numara Articuno"bölümünde Noland'ın Ash'e savaşması için sunduğu pokemonlardan biride Venusaur'dı ama Ash Articuno'yu seçti.

  Bir Venusaur) takma adı "Bruteroot" (Japonca:バーナードBernard) Corey adlı bir eğiticininken Mewtwo Counter Atack'ta göründü. Aynı film 'de Venusaur'ın klonlanmış bir hali vardı ancak onun üzerinde kahverengi izlerde vardı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Venusaur Karekteri Hayali Forum Tarih
Azog Kimdir - Hayali Cüce Azog Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011
Gimli Kimdir - Hayali Cüce Gimli Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011
Dain Demirayak Kimdir - Hayali Cüce Dain Demirayak Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011
Thorin Kimdir - Hayali Cüce Thorin Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011
Durin Kimdir - Hayali Cüce Durin Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş