Ve üstsüz Megane sahnede

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Ve üstsüz Megane sahnede konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ve üstsüz Megane sahnede


  Cenevre Otomobil Fuarı’nda iki yeni “üstsüz”ünü tanıtılacak olan Renault, Megane CC ile 4 kişi için açıkhava keyfi sunuyor.
  [​IMG]


  Kompakt sınıftaki şizofren otomobillere (!) bir yenisi daha ekleniyor. Hem coupe hem de cabrio özellikleri gösteren CC tipi otomobiller arasında başarılı satış grafi ğiyle dikkat çeken Renault Megane CC, metal-cam tavan kullanımına devam edilen ikinci nesliyle 2010 Cenevre Otomobil Fuarı’nda kamuoyunun önüne çıkacak. Üçüncü nesil Megane ailesinin yüzünü aynen alan Megane CC, selefi yle karşılaştırıldığında daha orantılı ve akıcı hatlara kavuşmuş olsa da, hala katlanır metal-cam tavan yüzünden yüksek bir arka tasarıma sahip.

  2003 yılında yollara çıkan birinci neslinde (CC olarak ilk) olduğu gibi yine metal-cam kombinasyonlu bir katlanır tavanın görev yaptığı araçta, tavan çerçevelerinin siyah renge boyanması özgün bir görünüm sunarken, çamurluklara doğru kıvrılan stoplarda LED’lere yer verilmiş. 21 saniyede açılan veya kapanan tavan sınıfının hızlıları arasındayken, ön camın selefi ne göre 10 cm daha öne alınması hem açık hava hissini arttırıyor hem de daha rahat iniş-binişler vadediyor. Tavanı kapalı durumdayken 417 litre olan bagaj hacmi, tavanın açılmasıyla 211 litreye geriliyor.

  İç mekanında Megane ailesinin diğer üyeleriyle aynı tasarımı sunan Megane CC, farklı renk ve döşeme kombinasyonlarıyla bir cabrio’dan beklenen özgünlüğü sunma iddiası sunuyor. Renault tarafından yapılan açıklamada karoser rijitliğinin selefi ne göre yüzde 80 arttırıldığı belirtilen yeni Megane CC’nin bu sayede daha sarsıntısız ve gürültüsüz yolculuklar sunması bekleniyor. Haziran ayından itibaren Avrupa pazarında satışa sunulacak olan Megane CC’nin hemen sonrasında yaz sezonunu kaçırmadan Türkiye’de de yollara çıkması bekleniyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - üstsüz Megane sahnede Forum Tarih
Üstsüz Terlik Populer markalar & Moda 16 Eylül 2009
Üstsüz terlikler Çıktı... Populer markalar & Moda 22 Nisan 2009
2012 Model Megane Özellikleri Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 8 Ocak 2012
2012 Model Megane Fiyatı Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 21 Nisan 2011
2011 model reno megane Motorlu Araçlar Dünyası 3 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş