vBulletin Sitenize Microsoft Destekli Mail Alanı (25 Mb)

'vBulletin Destek ve Sorunlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  vBulletin Sitenize Microsoft Destekli Mail Alanı (25 Mb) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  vBulletin Sitenize Microsoft Destekli Mail Alanı (25 Mb)

  [​IMG]Sitenizden üyelerinize microsoft destekli 25 MB boyutunda isminiz@siteadı.com şeklinde mail vermek bu anlatımdan sonra çok kolay olucak.


  1. İlk olarak http://www.domains.live.com adresine giriyoruz.Açılan sayfadaki "Sıgn Up" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim1)

  [​IMG]

  2. "Enter Domain" adlı bölüme site ismimizi yazıyoruz.Örneğin: Forumtanem.Com | Forum | Msn Nickleri | Metin2 | Program Download | Ödev Indir | Dantel Örgü Adresi'ne Hoşgeldiniz gibi...

  Site ismimizi yazdıktan sonra "contiune" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim2)

  [​IMG]


  3."Select a Domain Adminstrator" bölümünde resimde gösterdiğim gibi "Sign In" butonun tıklıyoruz.(bkz.resim3)  [​IMG]  4.Açılan kısımdaki boşluklara normal oturum açar gibi hotmail adresimizi ve şifremizi yazıp "Sign In" butonunua tıklıyoruz.(bkz.resim4)


  [​IMG]
  5.Yazdığımız mail adresi sitemizin admin mail adresi olcaktır.Mail sisteminin bütün ayarlarını bu mail adresinle giriş yaparak değiştirebiliriz.Bilgileri onaylamak için "Contiune" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim5)


  [​IMG]


  6."Contiune" dedikten sonra açılan sayfada DNS ayarları verilecektir.Diğer bölümde resimde altını çizdiğim MX server numarasını kullanacağız.(bkz.resim6)  [​IMG]  7.Sitemizin cpanel'ine giriyoruz.

  www.siteadı.com/cpanel adresinden ya da www.siteadı.com:2082/ adresinden de giriş yapabiliriz.

  Cpanel'e girdikten sonra resimde kutucuk içine aldığım "Mail" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim7)  [​IMG]  8.Açılan sayfadan aşağıdaki resimde de gösterdiğim "Modify Mail Exchanger (MX Entry)" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim8)  [​IMG]  9.Açılan bölümde domain adının karşısına elde ettiğimiz MX server numarasını yazıp "Change an MX Entry" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim9)


  [​IMG]
  10.Cpanelimize MX Server numarasını yazdıktan sonra "Update Now" butonuna tıklıyoruz.Sistem sitemizle uyum sağladıktan sonra aktif hale geçecektir.(bkz.resim10)
  [​IMG]
  11.Sistem aktif olduktan sonra "Open Membership" butonuna tıklıyoruz.Açıla bölümde bize kodlar veriliyor.Biz bu kodlardan resimdeki gibi altını çizmiş olduğum kodu alıyoruz.(bkz.resim11)


  [​IMG]


  Altı çizili olan linke tıklayan diğer kullanıcılar artık isminiz@siteadı.com şeklinde mail adresi alabileceklerdir.  12."Member Accounts" butonuna tıklayarak sistemimizden alınan mail adreslerini burdan kontrol edebiliriz.(bkz.resim12)  [​IMG]


  aLıntı...[​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - vBulletin Sitenize Microsoft Forum Tarih
vBulletin Forum Değişkenleri Listesi vBulletin Destek ve Sorunlar 5 Şubat 2011
Vbulletin Güvenlik Önlemleri - Vbulletin Güvenlik Önlemleri İçin Bir Kaç Genel Bilgi vBulletin Destek ve Sorunlar 24 Aralık 2010
vBulletin 3.8.6 Türkçe Dil Dosyası İndir vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 8 Aralık 2010
vBulletin Konuyu Facebookta Paylaş vBulletin Destek ve Sorunlar 17 Kasım 2010
vBulletin 4.0.x Blackfolio Styles vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 30 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş