Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu Bolu

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu Hakkında - Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu Tanıtım - Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu Resimleri - Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu İletişim Bilgileri  [​IMG]

  Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu Bolu Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  [​IMG]

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: BOLU / MERKEZ

  Adı: VALİ MEHMET ALİ TÜRKER ANAOKULU

  Adresi: SÜMER MAHALLESI CUMHURIYET CADDESI MILLI
  EĞİTİMMÜDÜRLÜĞÜYANI

  Telefon Numarası: 3742133199

  Web Adresi:
  Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu

  Vizyonumuz

  Ülkemizde Okul Öncesi Eğitimde; çocukların çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bireyleri olarak yetişmelerinde, anne-babaların kendi eğitimlerini sürekli kılmak ve çocuklarının eğitiminde vazgeçilmez olmak.

  Misyonumuz

  Anaokulumuz ve biz çağdaş eğitim ortamı yaratacak, sürekli gelişmeyi sağlayacak eğitimcileri ile çocuklarımızı ilköğretime ve hayata hazırlamak; Okul Öncesi Eğitimin öneminin kavratılması, yaygınlaştırılması ve çocuk gelişiminde ailelere rehberlikte etkin olarak kaliteyi artırmak için varız.

  İlkelerimiz Okulumuzda;

  1- Çocuklarımızın bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal, kültürel, dil ve hareket gelişimlerini sağlayacak eğitim ortamlarında;
  - Geniş dünya görüsüne sahip,
  - Kendine güvenen, sorumluluklarını yerine getiren,
  - Sevgi-saygı ve işbirliğine inanan,
  - Özbakım becerilerini yerine getirebilen,
  - Özdisiplini kazanmış,
  - Atatürk, ulus, yurt, bayrak, aile, doğa ve insan sevgisini benimsemiş,
  - Yapıcı-yaratıcı-üretken,
  - Türkçe'yi doğru ve güzel konuşan, kendini ifade edebilen, çevresiyle iletişim kurabilen,
  - Yeteneklerinin farkında olan ve geliştiren,
  - Problem çözebilen, öğrenmeyi ve araştırmayı bilen,
  - Kendi mutluluğu ile toplum mutluluğuna katkıda bulunacak bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak demokratik eğitim ortamları hazırlamak temel ilkemizdir.
  2- Okulumuzdaki eğitim etkinliklerinde, çocukların yaş ve gelişim özelliklerine, ilgi ve ihtiyaçlarına, okul ve çevre imkanlarının kullanımına önem veririz.
  3- Anaokulumuzda çocukların bireysel farlılıkları dikkate alınarak hepsine eşit davranılır, baskı ve kısıtlamalara yer verilmez.
  4- Eğitimin kalıcılığı için aile ile işbirliği ve eğitime katılımı sağlanır.
  5- Planlı ve programlı yapılan eğitim etkinliklerinin değerlendirilmesi yapılarak daha iyi eğitim verilmesi sağlanır.

  Amaçlarımız

  Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçlarına uygun olarak Anaokulumuzun amaçları;
  1-Çocuklarımızı Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda insan haklarına, demokrasiye kendi kültürü ve farklı kültürlere duyarlı, saygılı bireyler olarak yetiştirmek.
  2-Çocuklarımıza beden,zihin,duygu,sosyal ve dil gelişimlerini sağlayacak demokratik eğitim ortamları hazırlamak.
  3-Çocuklarımızın ilgi-istek ve yeteneklerini geliştirerek yeterli bilgi beceri ve davranışlarla donanımlı olarak ilköğretime hazırlamak.
  4-Kişisel farklılıkları olan, farklı çevrelerden gelen, elverişsiz çevre koşulları nedeniyle eğitimden yoksun kalan çocuklar için eşit eğitim imkanları sunarak, yaratıcılığını geliştiren, öğrenmeyi bilen ve grup içine katılma, sağlıklı iletişim kurma günlük yaşantı içinde gerekli kuralları yerine getirme gibi temel alışkanlıkları kazandırarak hayata hazırlamaktır.
  5- Türkçe'yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlayacak eğitim ortamları hazırlamak.

  Eğitim Felsefemiz

  İnsan saf-temiz ve iyi olarak dünyaya gelir. Eğitim anlayışımız doğuştan var olan bu özellikleri geliştirmektir.
  Çocuğun, ailenin ve toplumun ihtiyaç ve imkanlarını, ileri ki yıllarda katılacağı eğitim ortamları da göz önünde bulundurularak, çocuğa saygılı, yaş özelliklerine uygun çocuk merkezli yaparak yasayarak yaratıcılığını geliştiren, öğrenmeyi öğreten iyi tecrübeler kazanacak eğitim ortamlarında onları hayata hazırlamaktır.

  Tarihçemiz

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2000 yılında inşaatı başlanıp 28 Ağustos 2001 de Eğitim Öğretime açılmıştır.
  Tek katlı okul binamız 482 metrekare, bahçesi 1760 metrekaredir. şehir merkezine yakın, gürültüden uzak, ulaşımı kolaydır.
  Okul bahçemizin çevresi duvar ve parmaklıkla çevrili temiz ve güvenlidir. İçinde oyun parkı, kum havuzu, dikim alanı, çim alanı, trafik pisti, futbol ve basket alanlarıyla çocuklarımızın gelişimleri ve hoşça vakit geçirmeleri sağlanır.Bahçemizde jimnastik alanı ve ağaçlandırma çalışmaları devam etmektedir.
  Anaokulumuzda beş etkinlik odası, bir oyun salonu, iki idari oda, bir mutfak, bir yemekhane, bir tuvalet, iki depo, bir antre bölümleri vardır.
  Öğrenci kapasitesi 100 çocuktur. Ancak başvurunun çok olması ve bir grubun ikili eğitim yapmasından dolayı okulumuza 150 öğrenci devam etmektedir.
  Etkinlik odalarımız çocuklarımızın rahat hareket edebilecekleri büyüklükte, güvenli, iyi düzenlenmiş fiziksel ortam ve donanımla; onlara aynı anda bireysel ve grup etkinlikleri yapabilecekleri ve çeşitli köşelerde oynama imkanı sağlar.

  Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu Resimleri


  [​IMG]


  [​IMG]  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vali Mehmet Türker Forum Tarih
Kocadere Vali Mehmet Özgün İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli Denizli Tanıtımı 2 Eylül 2011
Valide Sultanın yerinde olsaydınız hangi alanlarda insanlara hizmet verecek vakıflar kurardınız Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Vali nasıl olunur kısaca şartları nelerdir Meslekler Rehberi 30 Mart 2014
Havaalanı ve Havalimanı Arasında Ne Fark Vardır Seviyeli-Ciddi Konular 20 Aralık 2013
Valinin Görevleri Kısaca Nelerdir Diğer Mesleki Bilgiler 20 Kasım 2013

Bu Sayfayı Paylaş