Vali Güler: 7 polis yaralı, 10 gözaltı var

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Vali Güler: 7 polis yaralı, 10 gözaltı var konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  İstanbul Valisi Muammer Güler, kentte aşırı sol, bölücü ve radikal örgütlerin hücre evlerine operasyon düzenlendiğini ve 60'a yakın yerin basıldığını; operasyonlarda 7 polis memurunun yaralandığını bildirdi.

  Daha önce yerleri belirlenen çeşitli hücre evlerine girildiğini aktaran Güler, Bostancı'da çıkan çatışmada 7 polisin yaralandığını ve bir polisin durumunun kritik olduğunu söyledi.

  BOSTANCI'DAKİ OPERAYONDAN İLK GÖRÜNTÜLER

  Vali Güler farklı farklı, sağ ve sol görüşe sahip radikal örgütlere karşı, dün geceden beri, düzenlenen operasyonlarda, şu ana kadar, 10 örgüt mensubunun gözaltına alındığını da belirtti.

  Güler örgüt evlerine yapılan baskınlarda çok sayıda patlayıcı, bomba, bomba düzenekleri, silah, mermi ve fitillerin ele geçirildiğini de ekledi.

  Çatışmaların şu anda da devam ettiğini ifade eden Vali Güler yaralanan polislerimiz için şu açıklamayı yaptı: ''Daha önce bazı askeri birimlere, siyasi partilere ve değişik yerlere eylemler yapan, önümüzdeki günlerde de sansasyonel nitelikte eylem hazırlığı içinde olduğu bilinen ve daha önce de takip edilen örgüt elemanlarından birinin, bugün evine yapılan baskına ilk aşamada bomba atarak karşılık verdi. Ve bu ilk atılan bombayla 3 polis arkadaşımız yaralandı. Daha sonra bir kez daha atılan patlayıcı madde ile ilgili, bunun bir bubi tuzağı olduğu bilgisi var elimizde, bundan da 4 polis arkadaşımız yaralandı. Toplam 7 memurumuz yaralı, hastanelerde tedavileri sürüyor. Bir arkadaşımızın durumu biraz ciddi gibi gözüküyor.''


  (Haber 7)​
   

Bu Sayfayı Paylaş