Vali Duruer, Nusaybinli STK'ların sorunlarını dinledi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 18 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Vali Duruer, Nusaybinli STK'ların sorunlarını dinledi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin Valisi Hasan Duruer, Ak Parti Nusaybin ilçe Başkanı Halil Can’ın davetlisi olarak Nusaybin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Yöneticileriyle bir araya geldi. Nusaybinliler, Yeni açılacak sınır kapısı, Nusaybin Devlet Hastanesi, askerin çarşı iznini Mardin’de geçirmesi başta olmak üzere birçok konuda Vali Duruer’den destek istedi.

  Mardin Valisi Hasan Duruer, Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk ve il Defterdarı Mustafa Akdemir’le birlikte Nusaybin ilçesinde Kaymakam Yücel Gemici, Kurum amirleri, Ak Parti ilçe başkanı Halil Can ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

  Aydınlar Konaklama tesisleri sahibi Abdulhalim Aydın tarafından akşam yemeğine misafir edilen Vali Duruer ve beraberindekiler, ilçenin sorunlarını en yetkili ağızlardan dinledi.

  Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti ilçe başkanı Halil Can, ilçede; Devlet Hastanesi, mevcut sınır kapısı, yeni açılacak sınır kapısı, eğitim ve askerin çarşı izni gibi başlıca sorunların olduğunu söyledi.

  Can’dan sonra Nusaybin Kurum amirleri ve STK temsilcileri sırasıyla ilçenin sorunlarını Vali Duruer’e iletti.

  — YENİ TRANSİT SINIR KAPISININ TEMELİ MAYIS AYINDA ATILIYOR
  Mardin Valisi Duruer, Nusaybin – Kamışlı arasında açılacak yeni sınır kapısı temelinin Mayıs ayında atılmasının hedeflendiğini söyledi.

  Mardin Milletvekili Gönül bekin Şahkulubey’in Devlet bakanı Hayati Yazıcı’yla görüşmesine değinen Vali Duruer; “bildiğimiz kadarıyla Bakanlık ve TOBB arasındaki pürüzler giderildi. Biliyorsunuz kapının açılacağı arazi daha önce mayınlardan temizlenmişti. Milletvekilimizden edindiğimiz bilgilere göre yeni sınır kapısı temelinin Mayıs ayında atılacak” dedi.

  — NUSAYBİN’E ORGANİZE SANAYİ SİTESİ KURULACAK
  Nusaybin’de ilenin sorunlarını dinleyen Mardin Valisi Hasan Duruer, Mardin, Nusaybin ve Kızıltepe’yi birbirine bağlayan üç yola yakın yeni bir organize sanayi sitesi kurmak için proje aşamasında olduklarını söyledi.

  Yeni Sanayi sitesinde il ve içlerin faydalanacağını bildiren Duruer; “sanırım Yeni Organize Sanayi Sitesinden en fazla Nusaybin faydalanacak. Ayrıca Yeni Sınır kapısının da faaliyete girmesiyle Nusaybin ve çevresi tam bir ticaret merkezi olacak” şeklinde konuştu.

  — NUSAYBİNLİLER KISA VADEDEKİ SORUNLARA ÖNCELİK VERİLMESİNİ İSTEDİ
  Nusaybinlilere yeni sınır kapısı, yeni devlet hastanesi ve yeni organize sanayi sitesi gibi konularında müjdeli haber veren vali Duruer’e Nusaybinliler, bu projelerin uzun vadede il ve ilçeye fayda getirecek projeler olduğunu söyledi.

  Mevcut sınır kapısının kapalı olduğunu ve askerin çarşı iznine Mardin’e gittiğini hatırlatan STK temsilcileri, Vali Duruer’den mevcut sınır kapısı vatandaşa fayda getirecek derece açılması gerektiğini belirtti.

  Nusaybinli STK temsilcileri, uzun vadede yapılacak çalışmaların yanında vali Duruer’den kısa vadede yapılabileceklerin olduğunu bu konuda gerekli çalışmanın yapılmasını istedi.

  Toplantıdan sonra Vali Duruer ve beraberindekiler, Aydınlar Tesislerin Mutfağını gezdi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vali Duruer Nusaybinli Forum Tarih
Mardin Valisi Duruer Ömerlide İncelemelerde Bulundu Mardin Tanıtımı 4 Eylül 2010
Vali Duruer, "Hedefimiz Midyat'ı Sinema Platosu Haline Getirmekir" Mardin Tanıtımı 17 Nisan 2010
Baştabip Gökdemir, Vali Duruer'e brifing verdi Mardin Tanıtımı 20 Şubat 2010
Vali Duruer, Mardin'deki 1 yılını değerlendirdi Mardin Tanıtımı 5 Ocak 2010
Vali Duruer'den Nusaybin'de hafta sonu denetimi Mardin Tanıtımı 20 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş