Vadinin Kahramanları Kitap Özeti - Jonathan Stroud

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 5 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Vadinin Kahramanları Kitap Özeti - Jonathan Stroud konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vadinin Kahramanları Kitap Özet - Jonathan Stroud Kitapları - Vadinin Kahramanları Kitap Tanıtım - Vadinin Kahramanları Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  Jonathan Stroud'un gizem dolu üçlemesi Bartimaeus Üçlemesi'nin ardından yeni kitabı VADİNİN KAHRAMANLARI Arkadaş Yayınevi'nde.

  Halli, vadinin kana susamış Trollerin kuşatması altında, vahşi ve tehlikeli bir yer olduğu günlere dair hikâyeleri dinlemeye bayılır ve efsanevi şövalyelerin bir araya gelip, gün ağarana dek kadim düşmanla dövüştükleri geceyi hayalinde canlandırmaktan büyük keyif alırdı.
  Oysa şimdilerde, Trollerle dövüşmek yerini tarıma bırakmıştı ve kahramanlık dolu davranışların artık geçmişte kalmış gibi görünmesi de Halli'nin büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına neden oluyordu. Vadide artık barış vardı.

  Ancak bir eşek şakasının sonucunda eski bir kan davası yeniden alevlenince, Halli de kendi gözüpek arayışını gerçekleştirme şansını yakaladığını düşünmeye başladı.
  Arne Evi'nin yegâne kızı ve en az Halli kadar gözü kara ve dik başlı Aud da ona katılmıştı. Artık birlikte, o güne dek öğrendikleri her şeye meydan okumaya ve efsaneler, vadi ve kendileri hakkındaki gerçekleri keşfetmeye koyulacaklardı.

  VADİNİN KAHRAMANLARI, olayların akışında beklenmedik dönüşler, meşum düşmanlar ve küçük ama unutulmaz bir kahramanla, destansı bir serüven.

  JONATHAN STROUD, 27 Ekim 1970 tarihinde Bedford, İngiltere'de doğdu. When I was six my family moved to St Albans, near London, which is where I grew up. York Üniversitesi'nde İngiliz Edebiyatı okudu. Londra'da Walker Kitapevinde editorlük yapmaya başladı. I worked on encyclopaedias, history books, game books and even a children's Bible. Ansiklopediler, tarih kitapları ve oyun kitapları üzerinde çalıştı. 1999 yılında roman yazmaya başladı. St.Albans'da eşi ve iki çocuğu ile yaşamaktadır.


  [​IMG]

  Vadinin Kahramanları

  Jonathan Stroud
  · Arkadaş Yayınevi
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789755096582
  · Sayfa Sayısı : 456
  · Çevirmen : Mine Çevik
  · Etiket Fiyatı : 17.50 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vadinin Kahramanları Kitap Forum Tarih
Aya yolculuk kahramanları karakterleri özellikleri Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Kasım 2016
Türk masal kahramanları kimlerdir kısaca Masal Kahramanları 7 Mart 2016
Türk masal kahramanları ve özellikleri kısaca Masal Kahramanları 7 Ocak 2016
Çalıkuşu kitabının kahramanları özellikleri Kitap, Resim ve Dergi 7 Ocak 2016
Sol Ayağım kitabı kahramanları kimlerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş