Vaazcı vali

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Dine tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Vaazcı vali konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Elazığ Valisi Muammer Erol’un 10 Şubat günü Elazığ Genç İşadamları Derneği’nin Akgün Otel’de düzenlediği, ‘Afrika Ülkeleri Tanıtım ve Afrika Ülkeleri ile Ticaret’ konulu toplantısında yaptığı konuşmanın yankıları sürüyor.


  “Müftü bey yok. Ben de ortalığı boş buldum, biraz yeşil gidiyoruz” diyen Vali Erol’un “Gidip de Amerika devlet başkanının karşısında 1 milyon için hazır duran bir başbakan istemiyorum. Ben, ‘One minute’ diyen bir başbakan istiyorum” sözlerine, kentteki sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri tepki gösterdi.

  İmansız hiçbir yere gidemeyiz

  ELEŞTİRİLEN konuşmasında Osmanlı’nın hükümdarlığı dönemine de değinen Vali Muammer Erol, tüm dünyanın o döneme ihtiyacı olduğunu belirterek, şöyle konuşmuştu: “Dünyanın, bu milletin tarihte yaşadığı ve yaşattığı güzellikleri bir kez daha yaşamaya ihtiyacı var. Biz imansız, ihlassız övündüğümüz değerler olmazsa, bir zenginlikle hiçbir yere gidemeyiz. Hiçbir şey de elde edemeyiz. Elde edilse bugün o Afrikalar’daki, İngilizler, Fransızlar elde ederlerdi. Karşı durulmaz güçler de oralara gitti. Tahakkümlerini kurdular, okullarını yaptılar, ama bugün sizin o 10 tane öğretmenin kazandığı gönülü hiç biri kazanamadı. O öğretmen arkadaşlarımız niye gittiler? Zengin olmaya mı gittiler? Para kazanmaya mı gittiler? Hayır. Sadece, ‘Rızai ilahiye sebep olacak bir amelimiz olabilir mi?’ diye gittiler. Ticarette böyle bir şey için yapılabilirse kazanılabilir. Sadece bu dünya kazandırmak için yapılan ticaretin, sahibine hayrı olduğunu görmedim. Çünkü bir süre sonra kişiyi ilkesizleştirir, canavarlaştırır, sömürgeci olur, zalim, kapitalist, emperyalist olur. Ama bizim neslimiz, bizim geçmişimiz, herhangi bir zulüm tablosuyla kirlenmedi, güzellik götürmekle şereflendi. Bundan sonra da inşallah bizler de o şekilde şerefleneceğiz. Övülen ticaret ve yenilen ticaret nedir? Yenilen ticaret, hani lanet olsun denilen, ahireti verip dünyayı satın aldılar denilen ticaret, övülen de bunun tersidir. Kalıcı olana itibar etmek lazımdır. Sonsuz olanı bu dünyada kazanabilmemiz mümkün. O halde gelin kârlı bir ticaret yapalım. İnsanlara hayır ve fayda götürme maksatlı yapalım, kendi kasanıza girecek, 3-5 kuruşa aldanmayın”

  Taraf oldu

  DÜN yazılı bir açıklama yapan Elazığ Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Doç. Dr. Orhan Özbey, valinin sadece hükümetin değil devletin temsilcisi olduğunu hatırlatarak, “Başbakan veya hükümetin valiyi seçtiğini biliyoruz. Ama başbakan seçen bir valiye ilk kez şahit oluyoruz. Valimiz AKP’nin hoşuna gidecek bir açıklama yaparak, bir valide olması gereken tarafsızlık ilkesine aykırı davranmıştır. Ben tüm Elazığ’ın valisi olabilen, tarafsız bir vali istiyorum” ifadelerini kullandı.


  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vaazcı vali Forum Tarih
Valide Sultanın yerinde olsaydınız hangi alanlarda insanlara hizmet verecek vakıflar kurardınız Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Vali nasıl olunur kısaca şartları nelerdir Meslekler Rehberi 30 Mart 2014
Havaalanı ve Havalimanı Arasında Ne Fark Vardır Seviyeli-Ciddi Konular 20 Aralık 2013
Valinin Görevleri Kısaca Nelerdir Diğer Mesleki Bilgiler 20 Kasım 2013
Vali Nasıl Olurum Vali Nasıl Olunur Diğer Mesleki Bilgiler 3 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş