Vücudumuzu Tanıyalım(Drama Etkinliği)

'Okul Öncesi Eğitim' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Vücudumuzu Tanıyalım(Drama Etkinliği) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vücudumuzu Tanıyalım(Drama Etkinliği)

  Isınma: sınıfta serbest yürünür. Liderin komutu ile vücut parçalarını sıra ile kullanarak havada daire çizme çalışması yapılır.( baş ile, omuzlar ile, el bilekleri ile, parmaklar ile, gövde ile, kalça ile, diz ile, ayak parmakları ile)


  Kaynaştırma:
  sınıf içinde serbest yürünür.liderin komutuyla önce kendi vücut parçalarına sonra arkadaşlarının vücut parçalarına dokunurlar. (ellerine, yüzlerine, kollarına, bacaklarına, sırtına, kafalarına, burunlarına)

  Rahatlama: lider çocuklardan sırt üstü yere yatıp gözlerini kapatmalarını ister. Liderin komutuyla söylenilen vücut parçaları üzerinde top yuvarlanıyormuş gibi hissetmeleri sağlanır.

  Oyun/ doğaçlama: fon kartonundan yapılmış yaşlı bir erkek figürü çocuklara gösterilir. Çocukların bu figüre bir isim vermeleri söylenir. İsim bulunduktan sonra karşılaştırma çalışmasına geçilir. Bu insan uzun mu kısa mı, kadın mı erkek mı, yaşlı mı genç mi? Sizce bu kişi ne iş yapıyor olabilir? adı ne olabilir? Soruları sorulur. bir isim verilir. Figür puzzle gibi parçalara ayrılır. Çocuklar sırayla bir vücut parçasını alır adını söyler ve olması gereken yere koyar. Puzzle tamamlandıktan sonra vücudumuzla sesler çıkarma oyunu oynanır. elleri dizlere birbirine göğse vurulara çıkan seslere ve farklara dikkat çekilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vücudumuzu Tanıyalım(Drama Etkinliği) Forum Tarih
Vücudumuzun dik durmasını sağlayan yapı nedir kısaca Sorular ve Cevaplar 11 Ekim 2014
Vücudumuzu Saran Ağ Hakkında Bilgi Eğitim Bilgileri 17 Eylül 2013
Vücudumuzun Mikroskobik Motorları Kaslar Hakkında Bilgi Eğitim Bilgileri 17 Eylül 2013
Vücudumuzu tanıyalım drama etkinliği örneği Öğretmenlerimizin Bölümü 29 Ekim 2012
4. Sınıf Vücudumuzun Bölümleri ve Görevleri Konusu Konu Dışı Başlıklar 5 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş