Vücud ağrılarına çözüm önerileri

'Genel Sağlık' forumunda Dine tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Vücud ağrılarına çözüm önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Ağrılar, varisler, selülitler, unutkanlık, uyku sorunları gibi birbirinden farklı rahatsızlıklara iyi geldiği söylenen bu tamamlayıcı tıp metodu, yaşlanmayı geciktirmeyi de hedefliyor.
  Ağrılarınızdan kısa sürede kurtulmak, bağışıklığınızı güçlendirmek, hatta vücudunuzdaki hastalıklar daha ortaya çıkmadan onları önlemek ister misiniz? Tamamlayıcı tıp ve antiaging kapsamında uygulanan nöral terapi size bunları vaat ediyor. Üstelik tonlarca ilaç kullanmak zorunda kalmadan… Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Gürsel Velioğlu, dünyada gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bu metodun, artık ülkemizde de rağbet gördüğünü söylüyor. Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan yöntem kronik ağrılarda etkili.
  Vücudu dengeliyor
  1920′li yıllarda iki Alman doktor tarafından geliştirilen ‘nöral terapi’ sinir sistemi üzerine etki etme ve uyarma esasına dayanıyor. 1940′lardan sonra bilimsel bir metod olarak yaygınlaşmış. Peki terapi nasıl bir mantık üzerine kurulu? Her hastalığın temelinde sinir sistemindeki enerji düşmesi yatıyor. Yani önce sinir sisteminde hasar oluşuyor, sonra hastalık ortaya çıkıyor. Nöral terapi ile, işin ilk basamağı düzeltiliyor. Vücut, önündeki bu sinir sistemi engeli kalkınca, kendini daha kolay tedavi ediyor. Yöntemde hastalık ve belirlilerinden çok nedenlerine odaklanılıyor. Nöral terapi, bir ‘düzenleme metodu’, yani vücudun sorunlu olan noktalarının dengelenerek tedavi edilmesi demek. Rahatsızlıkların temelinde hastanın zorlanan sinir sistemindeki düzensizlik yatıyor. Bu düzensizlikler, farklı seanslarda tekrarlanan enjeksiyon tedavisiyle, yani iğne yapılarak dengeleniyor.


  Sinek ısırığı gibi
  Nöral terapi, bedenin tümüne uygulanabiliyor. Akut durumlarda bir-iki seans yeterli. Ortalama gerekli seans sayısı altı. Seans sayısı 10-12′ye kadar çıkabiliyor. Nöral terapi, acı veren bir uygulama değil. Pek çok hasta bu duyuyu ’sinek ısırığı’ gibi tarif ediyor. Bilinen bir yan etkisi yok; ancak iyi eğitim almış ve tecrübeli hekimlerce yapılması gerekli.

  Hangi sorunlarda etkili?
  Migren, baş ağrısı, boyun-sırt-bel ağrıları, boyun ve bel fıtığı, kulak çınlaması, baş dönmeleri, unutkanlık, nevralji organik fonksiyon bozukluğu ve ağrıları, spor yaralanmaları, varis, selülit, uyku bozukluğu ve düzensizliğinde kullanılır. Diz, dirsek, omuz, ayak ve el bilekleri sorunları, kan ve lenf dolaşım sistemi rahatsızlıkları, hormonal düzensizlikler, tiroid ve yumurtalık sorunlarında etkili.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vücud ağrılarına çözüm Forum Tarih
Enzimlerin canlı vücudundaki görevleri kısaca Sağlık Merkezi 18 Ocak 2017
İnsanın vücudunda kaç kemik vardır çeşitleri özellikleri Sağlık Merkezi 30 Kasım 2016
Soluk alıp verirken vücudumuza giren havanın izlediği yol Sağlık Merkezi 30 Kasım 2016
Spor yapmanın vücudumuza yararları nelerdir? Sağlık Merkezi 24 Kasım 2016
Atık maddeler vücudumuzdan hangi yolla atılır kısaca Konu Dışı Başlıklar 23 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş