Uzun Saçların ve Buklelerin Yılı

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Uzun Saçların ve Buklelerin Yılı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uzun Saçların ve Buklelerin Yılı

  Bu sezon eski zamanların lüksü ve göz alıcılığı yeniden keşfedildi. Artık saçlarda romantik şekiller yaratılıyor.

  [​IMG]



  Bu sezon eski zamanların lüksü ve göz alıcılığı yeniden keşfedildi. Artık saçlarda romantik şekiller yaratılıyor.
  Toplanan ya da serbest bırakılan saçlar heykelsi şekiller el işi saç örgüler soluk pastelden zengin saç renklerine kadar göz kamaştırıcı bir skala... Hepsi 2010 İlkbahar-Yaz sezonunda sizi bekliyor. P&G Beauty'nin hazırladığı yeni saç trendine göz atarak kendinize uygun bir saç stiliyle harika bir değişiklik yapabilirsiniz.

  Tekno şiirsellik: Saçlar saf beyaz sarı ile gri renkteki çizgiler arasında değişen tonlarda beyazlaştırılıyor. Kullanılan bebek beyazı renkler tüm kızları daha yaşlı göstermekten ziyade beklenmedik biçimde gençlik hissi yaratıyor. Firkete ile gevşekçe toplanmış saçlar geçmişten geleceğe romantizm getiriyor. Rüzgarın dağıttığı örgülü topuzlar genç taşralı kız havası yaratıyor. Bu şiirsel görünüm tenle birleşiyor ve birbirine karışan pudramsı renkleri bir araya getiriyor.

  Endamlı siluet: Bohem karşıtı ve daha özen gösterilmiş saç görünümlerine bir tür geri dönüş olduğunu söyleyen Pantene Global Saç Güzellik Elçisi Sam McKnight 'Yapılması için daha fazla çaba sarf edilmesi gereken özel saç şekilleri vardır' diyor. Punk tarzı bozulmuş gibi görünen heykelsi saç şekilleri yeni sezon trendlerini oluşturuyor. Kadınların her birinin boyunu birkaç santim uzatan kabarık saçlar ve topuzlar yaratan Sam 'Prenses Anne kesinlikle ilham kaynaklarından biriydi dondurma külahları da öyle!' diyor.

  Dağınık topuzlar: Bu sezon saçlardaki bütün bağlar tek tek gevşetiliyor. Pantene Global Saç Güzellik Elçisi Sam McKnight 'Saçta hem yetişkin hem de çocuksu bir saç modeli yaratıyoruz. Aynı zamanda saçlar rahat ve kadınsı görünecek' açıklamasını yapıyor. Saç modeli başlangıçta sofistikeyken topuzdan dökülen düz parçalar rüzgarda alt üst olmuşluk etkisi yaratıyor. Yapılışına gelince... Öncelikle saçlar başın üst tarafında firkete ile gevşekçe tutturuluyor başın önüne ve bir yanına doğru saçlar dağınık bırakılıyor. Böylece doğal görünümlü şık topuzlar yaratılmış oluyor. İşte bu kadar basit!

  Göçebe: Bu akım göçebelik ve kabile kültürünü şık ve modern bir anlayışla bir araya getiriyor. Saçlar podyumda süzülen krepelenmiş dev bir yelpaze yerine başın üzerinde yatıştırılıyor. Ortadan ayrılmış dalgalı kullanılan uzun ve gevşekçe toplanmış saçlar etnik bir doku sergiliyor. Ya da tam tersine saçlar kule şeklinde kabartılarak kabile tarzı saçlar yaratılıyor. Renklendirilmiş saç örgüleri topuzlardan geçiriliyor. Sıra dışı giyinmekten hoşlananlar için en iyi aksesuar olacak bu saç stilleri oldukça dikkat çekici.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş