Uzun Hikaye Kitabı Özeti

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Eylül tarafından 14 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Eylül

  Eylül Site Yetkilisi Editör

  Uzun Hikaye Kitabı Özeti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uzun Hikaye Kitabının Özeti


  Mustafa Kutlu Uzun Hikaye Özeti


  [​IMG]

  Yakında vizyona girecek olan Osman sınav'ın yönettiği Uzun Hikaye filmi Mustafa Kutlunun aynı adlı eserinden uyarlanmış. Kutlu'nun 2000 yılında yayınladığı eser; Bulgaristan Göçmeni Ali ile oğlunun başından geçen olayların göç olgusu zemininde ve nostaljik bir atmosferde anlatıldığı uzun bir hikayedir. Uzun Hikaye’nin en dikkat çeken tarafı, otobiyografik özellikler göstermesidir. Oldukça akıcı bir dil ile kaleme alınan Uzun Hikaye’de anlatılanlar, yazarının hayatındaki bazı olay ve kahramanlarla paralellik arz eder.

  Uzun hikaye Kutlu´nun tür olarak ilk uzun hikâyesi. Eser aslında annesini kaybeden bir çocuğun babası ile yaşadığı uzun, çalkantılı, dokunaklı bir macerayı dile getiriyor. Adalet duygusuna sürekli vurgu yapılan hikayede anlatımda esaslı bir üslup kullanılmıştır. Baba daha düzenli bir hayat kurmasını özlediği oğlunu büyük şehre gönderir, lakin kader genç adamı tıpkı babasının yürüdüğü yolun başına getirip bırakır.

  Fikir ve Sanatta Hareket dergisinde yayımladığı desen ve hikayelerle sanat hayatına atılan Mustafa Kutlu, son dönem Türk edebiyatının en önemli hikayecilerinden biridir. Mustafa Kutlu, hikayelerindeki tematik açılımlar, yeni biçim ve üslûp denemeleri ile şimdiden Türk edebiyatı tarihlerinde hakettiği yeri almıştır.
   

 2. Biraz uzun olabilir mi lütfen?.. Aynı zaman da bu özet bile değil , yardım edin!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uzun Hikaye Kitabı Forum Tarih
Uzun Hikaye Kitabının Karakterleri Ve Konusu Nedir Kitap Özetleri & E-Kitaplar 14 Mayıs 2013
Uzun Hikaye Kitap Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Temmuz 2012
Aynada Kalan Yüzün (Aşk Hikayesi) Aşk Hikayeleri 6 Kasım 2010
Uzun Hikaye Kitap Özeti - Mustafa Kutlu Kitap Özetleri & E-Kitaplar 7 Haziran 2010
7. sınıf sosyal çalışma kitabı ada yayınları sayfa 27, 28 Nüfusumuzun Özellikleri cevapları nelerdir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Perşembe 20:21

Bu Sayfayı Paylaş