Uzayda Yaşam Belirtisi

'Uzay ve Gökyüzü' forumunda RiVeR_Nn tarafından 28 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Uzayda Yaşam Belirtisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uzayda Yaşam Belirtisi

  Gökbilimciler[​IMG] uzak yıldızlarda hayatın oluşumu için gerekli temel maddelerden olan bileşik karbon molekülleri ve su buldu. Bilim adamları[​IMG] Submillimeter Wawe Astronomi Uydusu ve Kızılötesi Uzay Gözlemevi`nden alınan verilere dayanarak[​IMG] Amerikan Bilim Gelişimi Derneği`nin toplantısında yaptıkları açıklamada[​IMG] genç ve yaşlı yıldızların çevresindeki uzayı araştıran yörüngedeki gözlemevlerinin[​IMG] yıldızlarda organik kimyada temel rol oynayacak büyük dalgalar halinde su buharı ve karbon molekülleri izleri bulduklarını kaydetti.

  Avrupa Uzay Ajansı`ndan bilim adamı Martin F. Kessler[​IMG] bu buluşun[​IMG] başka yerlerde hayat oluşumu olasılığını güçlendirdiğini söyledi. Bunun ayrıca[​IMG] bileşik karbon kimyasının yalnızca Dünya`ya özel olmadığını belirten Kessler[​IMG] "Benzer kimyayı[​IMG] şimdi evrenin başka yerinde de görüyoruz" dedi.

  Cornell Üniversitesi`nden gökbilimci Martin Harwit de buluşun[​IMG] Dünya'nın ötesinde yaşamın varolduğunu kanıtlamadığını ifade etti. Harwit[​IMG] ancak bunun[​IMG] hayatın oluşumuna ve Güneş Sistemi`ne yönelik şartların birçok yerde varolduğunu kanıtladığını söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uzayda Yaşam Belirtisi Forum Tarih
Uzayda yaşam olabilir ama... Uzay ve Gökyüzü 23 Aralık 2009
Güneş Sistemi ve Uzayda Yaşam Var mı? Uzay ve Gökyüzü 7 Ocak 2009
Uzayda yaşamın ilk kanıtı Uzay ve Gökyüzü 11 Aralık 2008
Astronotlar uzayda neden koruyucu giysi giyer kısaca Uzay ve Gökyüzü 13 Ekim 2014
Astronotlar Neden Uzayda Koruyucu Kıyafetler Giyoyorlar Uzay ve Gökyüzü 25 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş