Uzak İhtimal

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 13 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Uzak İhtimal konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği ve Nazım Sarıbacak, Görkem Yeltan ile Ersan Uysal’ın oynadığı Uzak İhtimal, önümüzdeki aylarda Özen Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

  İstanbul Galata’da bir müezzin, bir rahibe adayı kız ve bir yaşlı İstanbullu sahafın hayatlarının kesişmesiyle ortaya çıkan olayları anlatan Uzak İhtimal filmi söylenmemiş bir aşk hikâyesi etrafında dönüyor. Bir müezzinle bir rahibe adayının aşkı filmin sıcak atmosferini oluşturuyor.

  Rotterdam’da Yarışacak İlk Türk Filmi: “Uzak İhtimal”

  Mahmut Fazıl Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı Uzak İhtimal, Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yarışmaya hak kazanan ilk Türk filmi oldu. Dünyanın çeşitli ülkelerinden toplam 14 filmin yarışacağı 38. Uluslarası Rotterdam Film Festivali’nde Türkiye’yi Uzak İhtimal temsil edecek. İstanbul Galata’da bir müezzin, bir rahibe adayı kız ve bir yaşlı İstanbullu sahafın hayatlarının kesişmesiyle ortaya çıkan olayları anlatan Uzak İhtimal filmi söylenmemiş bir aşk hikâyesi etrafında dönüyor. Başrollerini Nadir Sarıbacak, Görkem Yeltan ve Ersan Uysal’ın oynadığı filmin müzikleri ödüllü müzik direktörü Rahman Altın imzasını taşıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş