Uyuşturucuya Sevgiyle Engel Olun

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Dine tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Uyuşturucuya Sevgiyle Engel Olun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  UzmanlarUyuşturucuya sevgiyle engel olun! anne- baba sevgisinden yoksun yetişen çocukların uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklara yönelme olasılığının yüksek olduğunu belirtiyorlar. İşte genç bedenleri tehdit eden uyuşturucu gerçeği...


  Özellikle gençler için büyük tehdit olanUyuşturucuya sevgiyle engel olun! kullananlara sahte dünya sunan uyuşturucular beyin fonksiyonlarını etkilerkenUyuşturucuya sevgiyle engel olun! bağımlılık yaptığı kişiyi adım adım ölüme sürüklürüyor. Uzmanlar tam da bu noktada anne babalara önemli uyarılarda bulunuyorlar:

  Çocuklarınıza sevginizi gösterin!
  Harran Üniversitesi (HRÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Himmet KarazeybekUyuşturucuya sevgiyle engel olun! sevgiden yoksun yetişen çocuklardaUyuşturucuya sevgiyle engel olun! psiko-sosyal davranış bozuklukları ve kendine güven duygusunun yeterince gelişmediğiniUyuşturucuya sevgiyle engel olun! ilgi ve sevgi görmeyen gençlerin uyuşturucuya yönelme olasılığının oldukça yüksek olduğunu söylüyor.
  İntiharların en önemli nedenlerinden birinin yalnızlık duygusu olduğunu da vurgulayan Prof. Dr. KarazeybekUyuşturucuya sevgiyle engel olun!

  ''AilelerUyuşturucuya sevgiyle engel olun! en kötü şartlarda bile evlatlarına destek olmalıUyuşturucuya sevgiyle engel olun! onlara şefkat göstermelidir. Anne-baba sevgisinden yoksun yetişen çocuklarUyuşturucuya sevgiyle engel olun! kendini yalnız hisseder ve kötü arkadaş çevrelerine girerekUyuşturucuya sevgiyle engel olun! uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar edinebilir. Buna rağmen çocuklara baskı uygulanmamalıUyuşturucuya sevgiyle engel olun! onları kazanmak için çaba sarf edilmelidir." dedi.

  UYUŞTURUCU GERÇEĞİ...
  Gencecik bedenleri kontrolü altına alan uyuşturucu maddeler arasında en tehlikesi eroin olarak biliniyor. Vücuda giren bir gram eroin beyindeki bir milyon hücreyi öldürüyor. EroininUyuşturucuya sevgiyle engel olun! 1-2 kez kullanımı bile bağımlılık yapmaya yetiyor.

  Diğer bir uyuşturucu olan kokain ise kullananlardaUyuşturucuya sevgiyle engel olun! zihin yetilerinin azalması ve duygusal bitkinlikle birlikte giden ruhsal çöküntüye yol açıyor. Kişilik ve karakter değişmeleri ortaya çıkan kokain kullanıcılarındaUyuşturucuya sevgiyle engel olun! toplum ve ahlak dışı davranışlar görülüyor. İleri derecede kokain kullananlarUyuşturucuya sevgiyle engel olun! psikolojik bozukluklar yaşıyor.

  Uzun süre kokain kullananlardaUyuşturucuya sevgiyle engel olun! iştahsızlıkUyuşturucuya sevgiyle engel olun! zayıflamaUyuşturucuya sevgiyle engel olun! uykusuzlukUyuşturucuya sevgiyle engel olun! mide bağırsak bozuklukları ve cinsel gücün azalması gibi fiziki belirtiler ortaya çıkıyor.

  ZEKA ZEHRİ; ESRAR
  Çok şiddetli bir beyin zehri olarak nitelendirilen esrarUyuşturucuya sevgiyle engel olun! özellikle zekayı etkilediği için ''zeka zehri'' olarak nitelendiriliyor.
  Esrarla ilgili halk arasındaUyuşturucuya sevgiyle engel olun! ''kimyasal madde olmadığı ve bitki olduğu'' şeklinde yanlış bir düşüncenin bulunduğu fakat esrarın diğer uyuşturuculara her zaman basamak teşkil ettiğine dikkat çekiliyor Esrar kullananlardaUyuşturucuya sevgiyle engel olun! görme halüsinasyonlarıUyuşturucuya sevgiyle engel olun! zaman ve mekan algısı bozukluklarıUyuşturucuya sevgiyle engel olun! irade zayıflığıUyuşturucuya sevgiyle engel olun! cinsel sapmalarla ilgili davranış bozuklukları görülüyor.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uyuşturucuya Sevgiyle Engel Forum Tarih
Uyuşturucuya Hayır ! Genel Sağlık 27 Eylül 2008
Sevgiyle İlgili Özlü Sözler, Sevgi Hakkında Özlü Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 17 Haziran 2012
Sevgiyle İlgili Atasözleri, Sevgi Hakkında Atasözleri Atasözleri & Deyimler 17 Haziran 2012
Saygı Ve Sevgiyle İlgili Kompozisyon Örnekleri Makaleler-Denemeler 28 Şubat 2012
Sevgiyle ilgili özdeyişler Güzel Sözler-Mesajlar 17 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş