Uykusuzluğa kızılcık şerbeti

'Genel Sağlık' forumunda DilzaR tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Uykusuzluğa kızılcık şerbeti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Uyku sorunu olan kişilerin gece yatmadan önce bir bardak kızılcık şerbetini içmesi halinde bu sorundan kurtulacağı belirtildi.

  Uyku sorunu olan kişilerin gece yatmadan önce bir bardak kızılcık şerbetini içmesi halinde bu sorundan kurtulacağı belirtildi.


  Ordu İl Tarım Müdürlüğü'nün aylık yayın organı 'Tarım Gazetesi'nde yayınlanan bir makalede, kızılcık meyvesinin yaprağı, ağacının kökü, gövdesi ve kabuğuyla adeta bir şifa kaynağı olduğu belirtildi. Karadeniz'de ve İstanbul'un Karadeniz sahillerinde bol miktarda yetişen kızılcık meyvesinin yaşam kalitesini yükselttiği belirtilen makalede, uyku problemi yaşayanlara 'kızılcık şerbeti' tavsiye edildi.
  Hava karardıktan sonra beyinde salgılanan melatonin adlı hormonun yaşam ritmini arttırdığına dikkat çekilen makalede, bu hormon eksikliğini yaşayan kişilerin melatonin ilaç takviyesi yapabileceği kaydedildi. Makalede, "Melatonin ilaçlarının bir çoğu kızılcıktan yapılır. Uyku sorunları olan kişiler gece yatmadan önce bir bardak kızılcık suyu içmelidir. Kızılcık kanın pıhtılaşmasını arttırır. Çiğden hazırlanan veya kaynatarak yapılmış kızılcık şerbeti kan pıhtılaşmasını düzenler. Kızılcık kabuğu ateş düşürücü ve güçlü bir ishal kesicidir. Özellikle idrar yolu enfeksiyonu geçiren bayanların bu sorununa

  yardımcı olur. Kızılcık şerbeti veya kompostosu idrardaki asit miktarını arttırır ve böbrek taşlarının tedavisinde kullanılır.Bu arada idrardaki ağır kokuları da giderir" denildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uykusuzluğa kızılcık şerbeti Forum Tarih
Baş Ağrısı ve Uykusuzluğa Doğal Çözümler Genel Sağlık 2 Şubat 2012
Uykusuzluğa iyi Gelen Şifalı Taşlar Şifalı Bitkiler 7 Haziran 2011
Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler Şifalı Bitkiler 7 Haziran 2011
Uykusuzluk Nedenleri - Uykusuzluğa İyi Gelen Yiyecekler Psikoloji 27 Kasım 2010
Ekonomik endişeler uykusuzluğa neden oluyor Genel Sağlık 25 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş