Uygulamalı Takı Teknolojisi

'Meslekler Rehberi' forumunda NeslisH tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Uygulamalı Takı Teknolojisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Programın Amacı: Uygulamalı takı teknolojisi programının amacı takı tasarımı ve yapımı alanında çalışacak insangücünü yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Uygulamalı takı teknolojisi programında temel sanat eğitimi, teknik resim, sanat tarihi, meslek kimyası, takı tasarımı, takı yapım teknikleri dünya takı tarihi gibi dersler okutulur.

  Gereken Nitelikler: Uygulamalı takı teknolojisi programında okumak isteyenlerin, gözleri ve elleri sağlam ve güçlü tasarım, çizim ve sanat yeteneği yüksek, estetik görüş sahibi, dikkatli titiz kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştırıcı bir özelliktir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Uygulamalı takı teknolojisi programını bitirenlere "Takı Teknikeri" ünvanı verilir. Takı teknikerleri kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde takı ana modellerinin tasarımını, dökümünü, tesviye, parlatma ve taş mıhlama işlemlerini yapar. Çalışma kapalı ve iyi aydınlatılmış ortamlarda yürütülür.

  Çalışma Alanları: Takı teknikerleri kuyumculuk alanında özel sektörde ücretli olarak çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uygulamalı Takı Teknolojisi Forum Tarih
Uygulamalı Metin Bilgisi - Engin Yılmaz Kitap, Resim ve Dergi 12 Şubat 2010
Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Üniversiteler 15 Haziran 2009
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Üniversiteler 15 Haziran 2009
Uygulamalı Ritim Dersi - Ritim Dersleri Müzik Türleri ve Enstrümanları 17 Ocak 2009
Samsung D600 ler Oyun ve Program yükleme uygulamalı Samsung 22 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş