UYAP Mevzuat Programı 7.7

'U-V' forumunda Siraç tarafından 29 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  UYAP Mevzuat Programı 7.7 konusu UYAP Mevzuat Programı 7.7

  Tanıtım:
  Ulusal yargı ağı projesi kapsamında geliştirilen ve her ay güncellenen bu program, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, tüzüklerini, yönetmeliklerini, kanun hükmünde kararnameleri, tebliğ, mülga ve genelgeleri, UYAP hakkında ayrıntılı bilgiler ile haberleri en son güncellemeler ile birlikte bilgisayarınıza getirmektedir.

  UYAP Nedir?
  UYAP’ın ana amacı, zaman kaybetmeden adaletin yerine getirilerek vatandaşın mağdur olmasını engellemek, Türkiye Cumhuriyeti Adli Sisteminin işleyişinin güvenirliğini ve doğruluğunu koruyarak sisteme hız kazandırmaktır. Yargıtay Bilgi Sisteminin de UYAP kapsamına alınmasıyla, adliyelerde başlayan süreç kesintiye uğramadan ve zaman kaybedilmeden devam edecek, böylece teknoloji adaletin hizmetinde olacaktır.

  Bu kapsamda UYAP, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşları bünyesinde yürütülen faaliyetlerin ve yargı sistemi ile ilgili işlevlerin bilgisayar yardımıyla tam entegre bir şekilde otomasyona geçirilmesidir.

  Program, içinde yargının hızlanması için "Karar Destek Sistemi" ve "Bilgi Bankası" barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Karar destek sisteminde; hakimin karar verebilmesi için gerekli her türlü dokümanın en kısa sürede sağlanması, usûl hatalarından kaynaklanan bozmalarının önüne geçilerek yargının hızlanması hedeflenmektedir. Bu suretle yargı hak ettiği seviyeye kavuşacaktır.

  Adalet teşkilatı olarak UYAP ile vatandaşlarımızın duruşma tarihini öğrenmek için adliyeye gitmesine gerek kalmayacaktır. Avukatların bürolarından dava açması, harç yatırması, dilekçe vermesi ve dava dosyalarına yetkileri çerçevesinde ulaşması sağlanacaktır. Bakanlığımıza bağlı personelimizin, bilgisayar teknolojisi ile tanışarak bilgi toplumunun birer üyesi olması sağlanacaktır.

  UYAP ile yargının işleyişine sürat ve güven kazandırmak sureti ile devletimizin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi önünde yargının işleyişinden kaynaklanan tazminatlara mahkum olmasına son verilecektir. Bu şekilde devletimizin uluslararası platformda itibarı sarsılmayacak ve Avrupa Birliğine girme yolunda Adalet Bakanlığı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmiş olacağız.


  Sürüm : 7.7

  Boyut : 88.9 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : T.C. Adalet Bakanlığı


  [​IMG]

  UYAP Mevzuat Programı 7.7
   
 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler....
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - UYAP Mevzuat Programı Forum Tarih
Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Marmara Bölgesi 9 Mart 2010
Türkiye'de Emniyet Kemeri Mevzuatı Nasıldır Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 11 Mart 2011
Yükseköğretim Mevzuatı - Kolektif Kitap, Resim ve Dergi 7 Nisan 2010
AGSoft Vergi Mevzuatı Takip Programı 3.2 İndir A-B 22 Nisan 2009
Sağlık Mevzuat Takip 1.0.0.4 İndir S-T 6 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş