Unutmayı Unutun!

'Diyet Beslenme' forumunda maviboncuk tarafından 2 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Unutmayı Unutun! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Unutmayı Unutun!

  Bellek bozukluklarından korunmak için, damarlarınızın gençliğini korumanız önemlidir. Tedbirleri erken yaşta alırsanız, biraz destek ve tıbbi yardımla; ileriki yaşlarda Parkinson ve troit bezi tembelliği ile gelen hafıza sorunlarını yaşamazsınız.
  Unutmayı Unutun!
  [​IMG]
  İşte öneriler:
  - Okuyun: Düzenli olarak okuyun. Günlük tutun ve çağın teknolojilerini takip edin.
  - Beyin Egzersizleri Yapın: Beyin egzersizleri, belleğinizi ayakta tutan antrenmanlardır. Basit matematik problemleri, bulmaca ve mantık soruları çözün.
  - Hatırlamaya Çalışın: Elbette her şeyi hatırlayamazsınız, gereksiz bilgilerin beyninizi işgal etmesine müsaade etmeyin. Ancak sizin için değerli olan şeyleri aklınızda tutmaya çalışın. Diğer şeyler, telefon ve adresler gibi detaylar için, rehberler ne güne duruyor?
  - Yeni Şeyler Öğrenin: Yabancı dilde yeni kelimeler, acil telefon numaraları, şiirler, fıkralar ve deyimler öğrenin.Bunları kullanarak aklınızda tutmaya gayret gösterin.
  - Bildiklerinizi Paylaşın: Beyindeki bilgiler tekrarlandıkça hatırlanması çok daha kolay olur. Bildiklerinizi çevrenizdekilerle paylaşın, sizden daha genç olanlara öğretin.
  - Kayıt Tutun: Geçmişte yaşadıklarınızı, tecrübelerinizi hatırlayın. Hayatınıza ait kayıtlar tutun. Okuduğunuz kitapların ya da ilgilendiğiniz şeylerin özetlerini çıkarıp, yazın.
  - Konsantre Olun: Konsantre olamamak, bellek yetersizliğinin en önemli sebeplerindendir. Yeni tanıştığınız birinin ismini, yeni öğrendiğiniz bir adresi beyninize kaydederken, tüm konsantrasyonunuzu oraya yönlendirin. Aynı zamanda başka bir şey düşünmeyin. O bilgi beyninize tam olarak yerleşmezse, hatırlayamazsınız.
  - Planlayın: Herhangi bir şeyi zamanında ve unutmadan yapmak istiyorsanız, düzenli planlamanın hatırlatıcı gücünden faydalanın.
  - Resimleyin: Hatırlamak istediğiniz kişileri, yerleri ve sayıları fotoğrafik imajlarla resmettikten sonra beyninize kaydedin.
  - Bol Su İçin: Her gün 1,5- 2 litre su için.
  - Antioksidan Besinler Tüketin: Her gün meyve ve sebze yiyin.
  - Sağlıklı yaşam ve beslenme biçimini hayatınıza yerleştirin!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Unutmayı Unutun Forum Tarih
Dişlerinizi Fırçalamayı Unutmayın (: Komik Resimler 1 Şubat 2010
Çocuğunuzu tatilde bilgisayar başında unutmayın Çocuk Sağlığı ve Bakımı 26 Ocak 2010
Kolay mı sanıyorsun unutmayı ? Şiirler 16 Ocak 2010
Süt ve meyve suyunu unutmayın Çocuk Yemekleri 4 Kasım 2009
Unutmayın / Unutulmak Acıdır... Seviyeli-Ciddi Konular 23 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş