Universe At War Demo

'Demo Oyun İndir' forumunda Siraç tarafından 18 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Universe At War Demo konusu Universe At War Demo

  Universe at War: Earth Assault bu yılın Rise of Nations: Rise of Legends'ı olacak. Başka bir deyişle klasik gerçek zamanlı strateji oyunlarının 3 yeni etken ile yeniden varolması denebilir. Universe at War'da 3 farklı uzaylı ırkı ,ki bunlardan ikisi real-time strateji oyunlarında daha önce hiç görülmemiş şekillerde, var.


  [​IMG]


  Dünyanın uzaylılar tarafından istila edilmesini konu alan Universe at War'da insan ırkı arka koltukta kalıyor bu sefer. İnsan ırkının dünyayı kurtarmak için çaresiz kaldığı bir zamanda istilacı uzaylı ırkına karşı şu ana kadar dünyada gizlenmiş olan Masari ırkı uyanıyor ve savunmaya geçiyor.

  Bu üç ırkın farklılıkları son derece fazla. Novus ırkı yaptıkları binalar ile tüm harita genelinde birliklerini göz açıp kapayıncaya kadar kontrol edip hareket ettirebiliyorlar. Hierarchy ırkı ise tipik bir istilacı uzay rolü üstlenmiş durumda. Harvester'ları yani kaynak toplayıcı araçları bile son derece güçlü silahlar ile donatılmış durumda. Masari ırkı ise geleneksel bir savunma stratejisi teknolojisine sahip. Bina yapma yetenekleri ve üs savunma sistemler oldukça gelişmiş durumda. Ve hal böyle olunca oyundaki en pahalı birliklere ve en pahalı donanımlara sahip ırk Masari ırkı oluyor. Ayrıca Masari ırkının 2 farklı oyun modu da mevcut: Karanlık(Dark) ve Aydınlık(Light) mod. Bu modlar sayesinde oyun taktiğinize çok daha uygun ordu düzenlemeleri yapabilirsiniz.

  Universe at War'ın tek kişilik oyun bölümlerinde geleneksel real-time strateji oyunlarındaki bölümlere benzer bölümler oynanıyor. Novus'lar ile başlarsanız Hierarchy'lerin üzerine yürüyorsunuz. Ancak Masari'yi seçtiğiniz zaman işler değişiyor ve normal oyun dışına çıkılıyor. Global bir strateji oyununa dönüşüyor oyun. Tıpkı Risk oyunu gibi. Hangi bölgelere saldırı düzenleneceğini belirliyor ve sonrasında normal strateji oyunu haritalarında savaşlarınızı yapmaya başlıyorsunuz. Çok detaylı stratejiler yapmanıza gerek kalmıyor ancak stratejilerinizi çok ince detaylar ile planlarsanız işler çok rahat bir şekilde istediğiniz gibi gidebiliyor.

  Campaign bölümünü bitirirseniz skirmish modunda zevkli haritalarda oyunlar oynayabiliyorsunuz. Ve tabi bir çok seçenek oluyor.

  [​IMG]


  Oyunun en çok parladığı kısım çoklu oyuncu yani multiplayer bölümü. İnsanların karşı karşıya geldiği oyunlarda tüm silahlar aktif oluyor ve bu sayede oyundan alınan zevk doruğa çıkıyor. Tek kişilik oyundaki yapay zeka siz çabuk olmazsanız hemen tepenize üşüşebiliyor ancak bu taktik insanların karşı karşıya olduğu durumlarda pek rastlanmıyor. Universe at War rütbeli ve rütbesiz skirmidh modları ile istediğiniz oyun ambiansına da sahip olabiliyorsunuz. Conquer the World(Dünyayı fethet) modu ile tüm dünyanın kontrolünü ele almanızı sağlayabiliyorsunuz. Dünya üzerindeki bölgeleri teker teker savaşarak ele geçiriyorsunuz.

  Önemli! Oyunu internet üzerinden oynamak için Live Gold Member olmanız gerekiyor. Oyunu satın almanız gerekiyor yani.

  Oyun grafikleri de oldukça başarılı tasarlanmış. Tüm araçlar organik bir deri ile kaplı görünüyor. Çok detaylı görüntülemeler yapmak mümkün oluyor. Tabi ekran kartınız DirectX 10 destekli ise. Dx10 ile mükemmel oyunlar oynayabilirsiniz. Buna Crysis gibi oyunlar da dahil.

  Ayrıca DirectX 9 ile de Universe at War'ı oynayabilirsiniz. Dx10 kadar başarılı olmasa da yine de grafik çözümlemelerini oldukça başarılı yapmışlar.


  [​IMG]


  Oyun mükemmel bir başlangıç filmi ile başlıyor. Spielberg'in Dünyalar Savaşı'na benzer bir şekilde olan demo filminde insanların karşılarındaki istila makinelerine karşı çaresizlikleri betimleniyor.

  Farklı ırklara sahip olan Universe at War gerçek anlamda çığır açabilecek bir oyun olarak görülmüyor. Ve Command & Conquer serisi son oyunundan daha iyi değil oyun. Ancak strateji oyunlarında olmayan belirgin yeni özellikleri sayesinde bu alanda iyilerden birisi olma yolunda ilerleyebilecek bir oyun.

  En düşük Sistem Gereksinimleri:
  İşlemci: P4 2.0
  GHz RAM: 512 MB RAM
  Sabit disk alanı: 6 GB

  Ekran Kartı: 128 MB VRAM DX9 uyumlu (ATI 9500 veya NVIDIA 6200)
  Online Multi-player: P4 2.8 GHz 1GB RAM 256 MB VRAM


  Yapımcı:--------------------------Sega Entertainment

  Dosya Boyutu:--------------------1,15 GB

  Lisans: ---------------------------Deneme Sürümü, Tam Sürüm $49.99

  Dil:-------------------------------İngilizce

  Platform:-------------------------Windows 2000/XP/Vista

  Uninstall Seçeneği?----------------Evet

  Limit:-----------------------------Yalnız 2 bölüm oynama  Universe At War Demo
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Universe Demo Forum Tarih
Universe at War: Earth Assault Demo Demo Oyun İndir 18 Ocak 2009
Universe at War Earth Assault Oyunların Tam Çözümü 8 Aralık 2009
Amason Girl&Miss Universe Girls PSD Font ve İconlar 20 Kasım 2009
Digital Universe Wallpapers Wallpaper / Resimler 13 Temmuz 2009
Star Trek: Shattered Universe Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 6 Temmuz 2009

Bu Sayfayı Paylaş