Unilever-İş İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Unilever-İş İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çorlu Unilever-İş İlköğretim Okulu Hakkında - Unilever-İş İlköğretim Okulu Tanıtımı - Unilever-İş İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Unilever-İş İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]


  Unilever-İş İlköğretim Okulu ekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Unilever-lş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Unilever-lş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Unilever-lş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Unilever-lş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / ÇORLU
  Adı: UNİLEVER-LŞ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: MUHİTTİN MAH. AHMET PRİŞTİNA CAD. NO:1

  Telefon Numarası: 2826511677
  Faks Numarası: 2826510545


  OKULUMUZUN TARİHÇESİ


  1970'li yıllarda okulumuzun semti, bağlık durumunda idi. Subay
  Lojmanlarının bu mevki ye yakın oluşu, aynı zamanda çevrenin okula olan büyük ihtiyacı nedeni ile bağlık mevkii istimlak edilerek okul yapılması uygun görülmüştür.

  Okulumuz 1973 yılında Emek ilkokulu adı ile eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulun yapımı için gerekli para Subay ve Astsubay eşlerinin düzenlediği çaylarda, yaptıkları kermes satışlarından ve sivil halkın da katkılarıyla sağlanmıştır. Fethi ESENER Paşa'nın Eşi Nabahat ESENER Hanımefendi bu çayların düzenlenmesinde önderlik etmiştir.

  Okul taban ve duvarları parçalar halinde fabrikalarda parsellenerek, prefabrik bir bina olarak inşa edilmiştir. İlk bakışta baraka görünümündeydi. Aynı okul bahçesinde Ünilever-Iş A.ş. 1989 yılında şimdiki binayı yaparak Milli Eğitim'e bağışladı. Yeni yapılan okul 1989-1990 Öğretim yılında ilköğretim okuluna dönüştürüldü.


  MİSYONUMUZ

  Öğrencilerimizin kendine özgü niteliklerle; yaşamdaki değişimleri kolayca karşılayabilecek donanımlara sahip olmalarını sağlamak.

  Ulusal ve evrensel değerleri, birikimleri kavrayan ve onlara katkıda bulunan, bilimsel gelişmelere açık, insanlığa hizmet edecek bireyler yetiştirmek.

  İyi bir eğitim ile öğrenciler arasındaki bütünleşmeyi gerçekleştirmekle birlikte; farklılıkların bilincinde olan, demokratik toplum düzenini benimseyen, kendisine güvenen, çevresine saygılı, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.

  Okul-aile-öğrenci işbirliği ile eğitim ve öğretim alanında yapılacak olan bütün çalışmalarda çocuklarımıza maddi ve manevi destek vererek vatanına ve milletine vefalı insanlar yetiştirmek.  VİZYONUMUZ

  Biz her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olsun istiyoruz.

  Öğrencilerimize vatanına, milletine ve insanlığa yararlı olacak kişilik özellikleri kazandırılsın.

  Toplumun mutluluğunun sağlanması için de “Öğrencilerimizin ruh sağlığını korumaya öncelik vererek aynı iklim ve kültür içinde eğitilmesi” ilkesi verilsin.

  Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

  Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.


  [​IMG]


  Detaylı Bilgi için Tıklayınız


  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Unilever İş İlköğretim Forum Tarih
Kavuklu İle Pişekar Fıkra & Komik Yazılar 12 Haziran 2017
Girişimcilik Nedir? Kime Denir? Meslekler Rehberi 7 Mayıs 2017
Dış döllenme ve Iç döllenme nedir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 19 Mart 2017
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş