Ultrason da cebe giriyor

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ultrason da cebe giriyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ultrason da cebe giriyor

  USB'den bağlanan ultrason görüntüleyicilerin, Windows Mobile'lı cep telefonlarında kullanılmasını sağlayan yazılımlar oluşturmak için bir araç pakedi geliştirildi.


  14/05/2009
  [​IMG]

  Amerika'nın St. Louis şehrinde bulunan Washington Üniversitesi araştırmacıları, USB'den bilgisayarlara bağlanabilen ultrason görüntüleme çubuklarının, akıllı telefonlarda kullanılmasını sağlayan bir programlama araçları pakedi geliştirdi.
  Microsoft desteğiyle geliştirilen paket, Windows Mobile 5 ve 6 kullanan telefonlarda çalışıyor. Geliştiriciler, acil durumlarda ve sağlık hizmetlerinin yetersiz olduğu bölgelerde yapılan müdahalelerde, dizüstü bilgisayarlardansa, hafif, küçük ve kendiliğinden ağ-internet bağlantılı gelen akıllı telefonların daha yararlı olacağını düşünüyor. Bu yüzden bu tarz uygulamaların yazılıp USB görüntüleme çubuklarının ucuzlamasını hedefliyor. Tabii görüntüleme çubuğunun kullanılabilmesi için, bilgisayarın üstünde tam boy bir USB girişi olması gerekiyor.
  Paketle oluşturulacak yazılımlar, sadece görüntüleme yapmakla kalmıyor, bunları çevrimiçi veritabanlarına yükleyebiliyor, diğer doktorlarla paylaşabiliyor ve daha önce yüklenmiş görüntüleri getirebiliyor.
  Çalışması için 260 MHz'lik bir işlemcinin bile yeterli olduğu söylenen paket, Microsoft Research TechFest 2009'da tanıtılacak.
  (İlgili sunumu okuyun - İngilizce)
   

Bu Sayfayı Paylaş