Ufuk Üniversitesi Hakkinda Bilgiler ve Resimleri

'Üniversiteler' forumunda NeslisH tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ufuk Üniversitesi Hakkinda Bilgiler ve Resimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ufuk Üniversitesi


  Tarihçe

  Ufuk Üniversitesi, Ankara'da, Konya-Eskişehir yolu kavşağı üzerinde bulunan, Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji (Trafik Hastanesi), Hastanesi'nin hemen yanında yeni hizmete açılan binasında hizmet vermektedir. Ufuk Üniversitesi 2002-2003 öğretim yılı eğitim ve yönetim hizmetleri Ufuk Üniversitenin kurucusu olan Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfına ait Balgat'taki Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi arka bloğundaki bina ile, Dr. Rıdvan Ege Tıp Merkezi ek tesislerinde ve ihtiyaç halinde Balgat-Osmanlı Caddesi ek binasında yapılacaktır. Bu üç bina Ankara'nın merkezi olan Bahçelievler son durak, Milli Kütüphane, AşTı (Ankara şehirlerarası Terminal ışletmesi) binası ve Metro istasyonu civarında (1 km içinde)'dir. Ankara'nın her yerine toplu taşımacılık hizmetleri vardır. Üniversitenin Merkez Kampüsü Eskişehir-Konya yolları kesişme yerindedir. Ortadoğu Teknik, Bilkent, Hacettepe ve Başkent Üniversite Merkez Kampüsleri bu kampüsten 4-17 km sonra Eskişehir yönünde bulunmaktadır.

  Yurt ve Barınma

  Üniversite şehir içinde olduğundan kiralık barınma yerleri ve öğrenci yurtları bulma olanağı daha kolaydır. Bu öğrenim yılında Üniversiteye ait öğrenci yurdu programa alınmamıştır.

  Kütüphane

  Ufuk Üniversitesi bünyesinde 4 kütüphane öğrencilere hizmet vermektedir.

  Teknoloji

  Ufuk Üniversitesi'nin bilgisayar laboratuarları vardır.

  Beslenme

  Üniversite bünyesinde 150 kişilik bir kafeterya hizmet vermektedir.
   

 2. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Sağlık

  Bünyesinde Tıp Fakültesi mevcuttur.

  Kampus Hayatı

  Üniversite Ana Yerleşkesi şehir içinde olduğundan her türlü alışveriş ve fast-food dahil beslenme olanakları için yerleşkeye yakın mekanlar da vardır. Ayrıca bu Kampüs içinde biri Hastane hizmetleri için servis yapan diğeri öğrenciler için hizmete açılan kantin ve kafeterya (fast-food dahil) öğrencilerin kullanımına açıktır.

  Ulaşım

  Ana kampüse ulaşım; a) Kızılay merkezden Bahçelievler son durak, Milli Kütüphane, Trafik Hastanesi Köprüsü yoluyla her türlü şehir içi toplu taşım araçları ile, b) Şehirler arası otobüs ile gelenler AŞTİden (Ankara Şehirlerarası Taşımacılık İşletmesi) 350 metre Konya yolu güzergahını takip edip kampüse ulaşırlar, c) Ayrıca Kızılay merkezden ANKARAY yoluyla gelenler AŞTİ istasyonundan 350 metre Konya yolu güzergahını takip edip kampüse ulaşırlar, d) Tüm toplu taşım araçlarının durakları Merkez Kampüsümüzün önündedir. Balgat kampüsüne ulaşım; a) Balgat kampüsü ana kampüsün bulunduğu yere 500 metre mesafededir. b) Balgat kampüsü adresi: Osmanlı Cd. No:18 Balgat/ANKARA c) Ayrıca Balgat kampüsümüz Çankaya Belediyesi Spor Tesislerine yaklaşık 1 km mesafededir. Eskişehir Yolu üzerindeki diğer Üniversite kampüsleri Merkez Kampüsümüzden 4-17 km uzaklıktadır. Gelecek yıllarda daha geniş hizmet verecek olan sosyal tesis ve hizmetler planlanmaktadır.

  Burslar

  Öğrencilerin % l5'ine öğrenim bursu vermektedir. Miktarı ayrıca Mütevelli Heyetince belirlenen Ufuk Ege teşvik ve başarı bursları mevcuttur.
   

 3. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kulüpler

  Fakülteler ve Bölümler

  Hukuk Fakültesi

  Hukuk Fakültesi (Burslu)

  Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi

  Işletme (EA)
  Işletme (Burslu) (EA)
  Siyaset Bilimi ve Uluslararasi Ilişkiler (EA)
  Siyaset Bilimi ve Uluslararasi Ilişkiler (Burslu) (EA)


  Tip Fakültesi

  Tip Fakültesi (Burslu)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ufuk Üniversitesi Hakkinda Forum Tarih
Ufuk üniversitesi Hakkında genel bilgiler ve resimleri Üniversiteler 19 Ağustos 2008
Ufuk Üniversitesi Üniversiteler 2 Mart 2009
Ufuk Özkan Resimleri, Ufuk Özkan Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 14 Nisan 2012
Ufuktepe İlköğretim Okulu Bilgileri Keçiören Ankara Ankara Tanıtımı 15 Kasım 2011
Ay Çağırırken Ufukta Kitabı - Kemal Kocatürk Kitap, Resim ve Dergi 15 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş