uclu sac orgusu ve roba yapimi

'El Örgü Örnekleri' forumunda DilzaR tarafından 4 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  uclu sac orgusu ve roba yapimi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  36 ilmek başladım. ipim nako vizyon beyaz. 4 numara şiş kullanıyorum. 4 haroşa sırası örüyoruz. yeleğin ön kısmı olacak burası. düğme dikilen tarafı. resimlerle anlatmaya devam edeyim:


  [​IMG]


  şimdi saç örgüsüne başlıyoruz. 3 ilmek haroşa + 2 ilmek ters + 9 ilmek düz örüyoruz. ve tekrar 2 ilmek ters. bu 2 ilmekten sonra geriye donuyoruz. düzleri düz, tersleri ters, haroşa olan ilmekleri de haroşa örüyoruz.
  tekrar baştaki 3 ilmek haroşa + 2 ilmek düz + 9 ilmek düz + 2 ters ve 10 ilmek haroşa örüp yine geri dönüyoruz.
  şimdi yine 3 ilmek haroşa + 2 ilmek ters + ve üçlü saç örgüsü için yedek şiş yardımıyla ilk 3 düz ilmeği şişe alıyoruz. ikinci üç ilmeği çrdükten sonra yedek şişteki ilmekleri karşı şişe takıp onları örüyoruz. ve son 3 ilmek düz olarak örüyoruz.  [​IMG]


  [​IMG]


  2 ilmek ters + 10 haroşa + ve son kalan 10 ilmekte haroşa olarak örülür.


  [​IMG]


  10+10 haroşadaki yerden ve saç örgüsündeki düz ilmeklerin sonrasindaki 2 ters ilmeklerden yapıyoruz dönüşleri. şimdi diğer tarafın burgusunu anlatmaya çalışayım. bunda da ilk 3 ilmek (düz olan yer) örülür. ikinci 3 ilmek yedek şişe alınır ama bu sefer örgünün arka tarafında bekletilir. resimde göstermeye çalıştım. 3. 3 ilmek örüldükten sonra yedek şiştekiler karşı şişe takılır ve örülür.


  [​IMG]


  [​IMG]


  son olarak ortaya bu şekil çıkıyor. aynı işlemleri tekrarlıyoruz.


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ocak 2009

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş