Ubuntu (Intrepid Ibex) 8.10 Download

'U-V' forumunda NeslisH tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ubuntu (Intrepid Ibex) 8.10 Download konusu Ubuntu (Intrepid Ibex)

  Tanıtım:
  Ubuntu Linux, Debian tabanlı ücretsiz ve profesyonel Linux dağıtımıdır. Ubuntu ailesi bildirilerine göre(Ubuntu Manifesto): Ubuntu ücretsiz bir yazılımdır, insanlar kendi dillerinde bu yazılımı kullanabilirler, değiştirmekte ve kendilerine göre düzenlemekte tamamen serbesttirler.

  Ubuntudan bazı esintiler:

  Ubuntu tamamen ücretsizdir ve öyle devam edecektir. Para isteyen "enterprise edition" gibi sürümleri çıkmayacaktır. Bu konuda prensipleri olan bir Linux ailesidir.
  Ubuntu en iyi çevirileri, ve dökümanları içerir. Tamamen yerel bir yazılım gibidir.
  Her 6 ayda bir yeni sürüm dağıtıma sunulacaktır. Her dağıtım için 18 ay destek verilecektir. (breezy, hoary, warty gibi, Yani 5.04 ya da 5.10 Colony 1-4 çıkması bununla ilgili değildir.)
  Ubuntu 1000'den fazla uygulama ve araçlarla en güncel kernel(çekirdek) ve Gnome üzerine kurulu komple bir işletim sistemidir ve tek CD'dir. Ubuntu 6.06 stable(kararlı) bir sürümdür.

  innDirdiğiniz .ISO dosyasını boot edilebilecek şekilde CD'ye yazdırdıktan sonra kurulum yapabilirsiniz. Kurulum esnasında karşınıza gelecek dil tablosundan Türkçe seçeneğini seçerek kuruluma Türkçe devam edebilirsiniz. Gnome masaüstü varsayılan masaüstü olarak gelecek. KDE masaüstü yöneticisini sonradan kurabilir yada Kubuntuyu deneyebilirsiniz. Eksik olduğunu düşündüğünüz programları
  "#apt-get install" komutunu root iken konsola yazarak kurabilirsiniz. Yeni başlayanlara tavsiye edilen popüler bir Linux dağıtımıdır. Debian tabanlı ve kullanıcı dostu olması Ubuntuyu en iyi dağıtımlardan yapan özellikler. Debian'ın nazlı kurulum aşamaları yerine kolay kurulumu, yeni başlayanlar için vazgeçilmez olmasını sağlıyor.

  Notlar :
  Kurulumu x86 işlemcili bilgisayarda yapmalısınız. Diğer işlemci seçenekleri için Tıklayınız.
  Dağıtımın Live olarak adlandırılan ve sistemi açıp DVD'den çalıştırılan sürümünü Buradan işlemcinize göre olanını innDirebilirsiniz.


  Sürüm : 8.10

  Boyut : 698 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Linux

  Üretici Firma : Canonical Ltd.


  [​IMG]


  Ubuntu (Intrepid Ibex) 8.10
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Ubuntu (Intrepid Ibex) Forum Tarih
Ubuntu 10.04 İndir Download Yükle Linux işletim sistemi 13 Haziran 2010
Kubuntu 10.04 İndir Download Yükle Linux işletim sistemi 13 Haziran 2010
Sony Ericsson Ubuntu Theme Sony Ericsson 18 Kasım 2009
Ubuntu, Android'e Destek Veriyor Bilim & Teknoloji 4 Haziran 2009
Ubuntu Desktop Edition 8.10 Download İndir Linux işletim sistemi 1 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş