Ubuntu 8.10 Alpha 3

'Linux işletim sistemi' forumunda Siraç tarafından 1 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Ubuntu 8.10 Alpha 3 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ubuntu 8.10 Alpha 3

  [​IMG] Ubuntu kurulumu oldukça kolay bir Linux dağıtımıdır. Debian’ı baz olarak kullanan Ubuntu, Canonical Ltd. (Mark Shuttleworth sahibidir) sponsorluğunda sunulmaktadır.

  Aynı zamanda Güney Afrika dilinde; ‘Ben, sen sen olduğun için, benim’ demektir, “başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever” olmak gibi insani değerlerin temel alındığı bir dünya görüşüdür. “İnsanlık için Linux” sloganını kullanan Ubuntu, Debian’dan farklı olarak her 6 ayda bir yeni sürüm ; her sürüm için de 18 ay destek sunmaktadır.

  Kurulumu oldukça kolay olan Ubuntu Linux; kurulum kolaylığında Windows Vista, SuSe, Mandriva ve Fedora Core’u bile aşması ile popülerliğini korumaktadır. (Kurulum sadece enter tuşuna basmaktan ibarettir.) Kurulum için live olarak açılması lazımdır, kurulum esnasında ram üzerinden çalışır o sırada istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.

  Kurulumundan sonra Ubuntu Web Sitesinden takip edilebilirse; Java bazlı tüm programlar, Mozilla Firefox’unuzun Windows Media codec’li videoları izletmesi gibi özelliklere (İnternetteki canlı televizyon ve radyolar rahatlıkla izlenebilmekte ve dinlenebilmekte), limewire ve emule gibi p2p programlara rahatlıkla ulaşılabilir. Ubuntu’nun 6.06 Dapper Drake versiyonu 2.14.3 GNOME, 2.0.2 Open Office ile beraber gelmektedir. Ubuntu’nun dijital kameralarda automount kullanması da en pratik özelliklerindendir. Hemen hemen her türlü dijital kameranın bilgisayara bağlamanızla birlikte masaüstü üzerinde diskini göstermektedir.


  DOWNLOAD
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ubuntu Alpha Forum Tarih
Linux Ubuntu 8.10 Alpha 2 ÇIKTI Linux işletim sistemi 1 Kasım 2008
Ubuntu 10.04 İndir Download Yükle Linux işletim sistemi 13 Haziran 2010
Kubuntu 10.04 İndir Download Yükle Linux işletim sistemi 13 Haziran 2010
Sony Ericsson Ubuntu Theme Sony Ericsson 18 Kasım 2009
Ubuntu, Android'e Destek Veriyor Bilim & Teknoloji 4 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş