Ubor Metenga Buluşmaları başlıyor

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Dine tarafından 30 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Ubor Metenga Buluşmaları başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ubor Metenga Buluşmaları başlıyor

  [​IMG]


  2010 Ubor Metenga Buluşmaları’nda bugün Haldun Taner’in ''Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu'' öyküsü var...


  Açıkradyo'da çok ilgi toplayan Ubor Metenge programı farklı bir boyutta edebiyat severlerin tekrar huzuruna çıkıyor.

  Güncel Türk edebiyatının değerli isimlerinden Murat Gülsoy, Yekta Kopan ve Ayfer Tunç ile Salon’da edebiyat günleri devam ediyor. Can Yayınları işbirliğiyle gerçekleştirilen 2010 Ubor Metenga Buluşmaları’nda üç öykü ustası, her ay farklı bir İstanbul öyküsünü çözümlüyor. Mart ayında, sıra Haldun Taner’in “Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu” öyküsünde... Öykü, kurgusu, dili ve içeriğiyle yazarın en önemli yapıtları arasında sayılıyor.

  MURAT GÜLSOY

  1992-2002 yılları arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkaran Murat Gülsoy, 2000’den bu yana aynı ekiple elektronik yayınevi altkitap.com’u yürütüyor. 'Bu Kitabı Çalın' adlı kitabıyla 2000 yılı Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, 'Bu Filmin Kötü Adamı Benim' adlı romanıyla 2004 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı.


  YEKTA KOPAN

  Hayalet Gemi dergisindeki çalışmalarıyla tanınan Yekta Kopan, ilk kitabı Fildişi Karası 2000 yılında yayımlandı. 2006 yılında İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali bünyesinde Tiyatro DOT tarafından sahnelenen ve bir Bülent Erkmen projesi olan İki Kişilik Bir Oyun’un metnini yazdı. Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri ile 2002 yılı Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, Karbon Kopya ile Dünya Kitap 2007 Yılın Telif Kitabı Ödülü’nü kazandı.
  AYFER TUNÇ

  Üni*ver*si*te yıllarında çe*şit*li ede*bi*yat ve kültür der*gi*le*ri*ne yazılar yaz*ma*ya baş*layan Ay*fer Tunç, 1989 yılında Cum*hu*ri*yet ga*ze*te*si*nin düzen*le*di*ği Yu*nus Na*di Öykü Ar*ma*ğanı’na katıldı, Saklı adlı yapıtıyla bi*rin*ci*lik ödü*lü aldı. 1999-2004 arasında Yapı Kre*di Yayınları’nda yayın yö*net**me*ni ola*rak görev yapan Tunç, 2001’de yayımla*nan 'Bir Mâ*ni*niz Yok*sa An*nem*ler Si*ze Ge*le*cek' adlı yapıtı, 2003 yılında Ulus*la*ra*rası Bal*ka*ni*ka Ödülü’nü ka*zandı. Tunç’un 2003 yılında Sa*it Fa*ik’in öy*kü*le*rin*den ha*re*ket*le yazdığı Ha*va*da Bu*lut adlı se*nar*yo*su fil*me çe*kil*di ve TRT’de göste*ril*di.
  2010 Ubor Metenga Buluşmaları bu akşam saat 20.00'de Salon'da.

  inthbr
   

Bu Sayfayı Paylaş