Uğur Arslan Kimdir?-Uğur Arslan Hayatı-Uğur Arslan Biyografisi-Hakkında-Uğur Arslan

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Uğur Arslan Kimdir?-Uğur Arslan Hayatı-Uğur Arslan Biyografisi-Hakkında-Uğur Arslan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uğur Arslan (1972 - .... )  [​IMG]
  3 Aralık 1972 İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Arslan, 1978 yılında İstanbul Karagümrük Muallim Naci İlköıretim okuluna başladı. 1982 yılında burayı bitirdikten sonra Özel Ortadoğu Kolejin’de eğitimini devam ettirdi. Özel Ortadoğu Koleji'ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’ne başladı. Buradan mezun olduktan sonra bir fabrikada çalışmaya başladı fakat kısa bir süre sonra ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra Ak Radyo'da radyoculuk ve hemen ardından, bir yıl sonra Kanal 7'de sunuculuk ve sonrasında program yapımcılığına başladı. Bir yıl sunuculuk, spikerlik eğitimini aldı, ardından da Amerika'da New York Film Akademisi'nde yönetmenlik eğitimi aldı.

  Temmuz 1999’da New York’da ilk kısa filmini çekmeye başlayan sanatçı, bir ay sonra askerlik görevini yapmak üzere Türkiye’ye döndü ve askerliğini İzmir Narlıdere’de yaptı. Daha çok yazdığı ve seslendirdiği şiirleriyle tanınan sanatçı Arslan, Deniz Feneri adlı TV programını sunmakta ve Deniz Feneri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlı’ğını yapmaktadır.


  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uğur Arslan Kimdir Forum Tarih
Uğur Arslan Kimdir - Uğur Arslan Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 21 Nisan 2011
Gözlerin-Uğur ARSLAN Şairlerimiz Ve Şiirleri 9 Mart 2009
Deniz Feneri-Uğur ARSLAN Şairlerimiz Ve Şiirleri 9 Mart 2009
Uğur Arslan;Biz barışamayız artık(güzel bir şiir) Aşk ve Ayrılık Videoları 29 Kasım 2008
Kıyafetinizle karşılanır konuşmanız ve bilginizle uğurlanırsınız nedir kısaca açıklaması Edebi Türler Halk Edebiyatı 7 Aralık 2016

Bu Sayfayı Paylaş