Uçuklar Alzheimer habercisi Olabilir

'Cilt Hastalıkları' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 6 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Uçuklar Alzheimer habercisi Olabilir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uçuklar Alzheimer habercisi Olabilir

  Bilim insanlarının ortaya çıkardığı yeni bulgulara göre uçuklara yol açan herpes virüsü, Alzheimer hastalığına yakalanan kişilerin beyinlerinde biriken protein plaklarının başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Manchester Üniversitesi'nden uzmanların yaptığı araştırmanın sevindirici olabilecek bir yönü ise uçukları tedavi etmek için kullanılan antiviral ilaçların, bunamayı da önleyebiliyor olması.

  Bilim insanlarının bulguları, Journal of Pathology adlı bilimsel yayında yer aldı. Profesör Ruth Itzhaki ve arkadaşları, Alzheimer hastalarının beyinlerinde, "Tip 1 herpes simpleks virüsünün" (HSV) DNA izlerine ulaştı. Ekip daha önce de, farelerin sinir hücrelerindeki HSV1 enfeksiyonunun, protein plaklarının başlıca bileşeni olan beta amiloidin tortularının birikmesine yol açtığını ortaya koymuştu.

  Bilim insanları bu virüsün pek çok yaşlı insanın ve belirli bir genetik faktöre sahip olduğu için Alheimer hastalığı geçirme riski yüksek olan insanların beyinlerinde var olduğunu da ortaya koymuşlardı. Tüm bu verileri bir arada ele alan bilim adamları, uçuğa yol açan virüsün Alzheimer hastalığına bağlı bunamaya da yol açtığına dair kuvvetli kanıtlar bulduklarını söylüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uçuklar Alzheimer habercisi Forum Tarih
Çoban Babanın Kuzucukları İslami Kıssalar & Hikayeler 8 Nisan 2010
Uçuklarınızı hafife almayın! Cilt Hastalıkları 13 Aralık 2009
Purucuklar - Purucuklar Oyna - Purucuklar Oyunu - Zeka Oyunları Flash Oyunlar 22 Ağustos 2009
Yaşlılık Ve Alzheimer Hastalığı Hakkinda Bilgi Genel Sağlık 24 Aralık 2011
Alzheimer hastalığı, bunama,presenil demans Psikoloji 26 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş