Uçaktan otomobil kadar parça düştü

'Yurt Dışı Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 7 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Uçaktan otomobil kadar parça düştü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ABD’de seyir halindeki kargo uçağının otomobil büyüklüğündeki bir parçası, Miami’de boş bir alana düştü. Şans eseri yaralanan olmadı.

  Florida’nın Miami kentindeki bir otoparka seyir halindeki bir uçağın 68 kilogram ağırlığındaki kanat paneli düştü. Parça şans eseri boş bir alana isabet etti.

  Federal Havacılık (FAA) ve Boeing 747 tipi kargo uçağının sahibi Atlas Havayolları yetkilileri parçanın niçin düştüğünü araştırıyor. Şili’nin başkenti Santiago’dan gelen uçak, parçanın kopmasına karşın hiçbir sorun yaşamadan alana indi. Yetkililer, olayın tesadüfen bir felaketle sonuçlanmadığını belirtirlerken, “Kalabalık bir alana düşseydi, ölü ve yaralılarla karşılaşabilirdik” diye konuştu.

  ‘Malatya’ uçağının parçası da çatıyı delmişti
  25 Haziran 2009’da İstanbul-Stuttgart seferini yapan THY’nin Boeing 737-400 tipi ‘Malatya’ uçağının sol kanat flap kapağı koparak Küçükçekmece’de düşmüştü. Uçak 1000 fit yükseklikteyken ‘fairing’ denilen flap kaportası kopmuş, fabrikanın çatısını delmişti.

  (Hürriyet)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Uçaktan otomobil kadar Forum Tarih
Uçaktan UZAY TELESKOBU Uzay ve Gökyüzü 7 Kasım 2008
Otomobil olmasaydı yaşamımız nasıl etkilenirdi kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Tren Vantilatör Otomobil Gibi Hızlı Hareket Eden Cisimleri Durdurmak Niçin Tehlikelid Seviyeli-Ciddi Konular 28 Ocak 2014
Otomobilin insanlara verdiği zararlar nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 1 Mart 2013
2013 Model Yeni Otomobiller Motorlu Araçlar Dünyası 14 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş