Tyrael Karekteri - Hayali Karakterler

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Hayali Karakterler Tyrael - Tyrael Karakter - Tyrael Hayali Karakter - Tyrael Kimdir - Tyrael HakkındaDiablo 2 oyununun ana karakterlerinden biri olan savaşçı meleğin adıdır. Oyun boyunca yüzü cübbesinin başlığı altından hiçbir şekilde görülmeyen Tyrael'ın sırtından bir bitkinin filizleri gibi fışkıran beyaz kanatları bulunmakta, ve oyun boyunca çoğu zaman kahverengi cübbesini giymiş bir şekilde görülmektedir.

Tyrael Diablo 2 oyunu esnasında görünen üç melekten biridir. Bunlardan diğer ikisi oyunun dördüncü kısmında "Ateş Nehri" bölümünde görünen Hadriel ve yine dördüncü kısımda ortaya çıkan kötü tarafın etkisine altına girip şeytani bir hal alan eski melek İzual'dır.

Efsanelerde Tyrael

Işığın en fedakar hizmetkarlarından olan Tyrael, insanların dünyasına, yapmaması gerektiği halde gereğinde fazla defalarca müdahalelerde bulunmuş, hatta bazı zamanlarda, insanların dünyasını kurtarmak için üç baş iblis ile kendisi savaşmıştır. Geçmişte de üç baş iblisin yenilgiye uğratılması için büyücü klanlarına liderlik etmiş olan Tyrael, Diablo 2'de de yine oyunucuya bu iblisler ile olan savaşta önemli yardım ve bilgiler sağlamaktadır.

Tyrael'ın Oyundaki Rolü

Tyrael oyunda ilk defa, ikinci kısmın sonunda oyuncu'nun karşısına çıkmakta, Duriel öldürmeyi başaran oyuncu, Tal Rasha'nın odasında Diablo ve Baal tarafından hapsedilen Tyrael'i kurtarmaktadır.Tyrael tekrar dördüncü kısımdaki Pandemonium Kalesinde ortaya çıkmakta ve bu kısımdaki görevlerde kahramanımıza yardım etmektedir. Yıkım Lordu isimli genişleme setinde yine insanlığa yardım eden Tyrael, bu kısmın bitiminde, Baal'ın etkisini kendi tarafına çevirmeye çalıştığı "Worldstone"'un parçalanması görevini üstlenmekte, ve 3 baş iblis'in tekrar insanlık için kaos oluşturmasını engellemek için önemli adımlardan birini atmıştır.
 

Üst