Tuz Terapisinin Ne Gibi Yararları Var?

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_inci tarafından 24 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Tuz Terapisinin Ne Gibi Yararları Var? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tuz Terapisinin Ne Gibi Faydaları Var?
  Tuz Terapisinin Ne Gibi Yararları Var?


  [​IMG]

  Sense Renaissance

  Su terapisinin yaygınlaşmasından sonra şimdi de tuz terapisi Türkiye’de uygulanmaya başlandı. “Sense Renaissance” ise Türkiye’nin ilk tuz terapi merkezi. Fiziksel ve ruhsal yorgunlukları üzerinizden atmanızı sağlayan, ve daha pek çok derde deva olan tuz terapisi hakkında biraz bilgilenelim…

  Sense Renaissance ile Türkiye’de de uygulanmaya başlanan tuz terapisi, tüm tavan ve duvarların kuru kristal tuz ile kaplanmasıyla elde edilen bir odada gerçekleştiriliyor. Tuz odasında bulunan özel bir makine ile havaya gözle görülemeyen Himalaya tuz partikülleri püskürtülüyor. Partiküller, solunum yoluyla ilk önce ciğerlere ve daha sonra vücudun diğer noktalarına ulaşarak kişide tam bir zindelik ve yenilenmişlik hissi oluşturuyor.

  Uykusuzluktan, sık tekrarlayan viral enfeksiyonlara ve alerjiye, astımdan, eklem ağrılarına kadar birçok derde deva olan tuz, hem sağlığına kavuşmak isteyen bireyler hem de sağlıklarını korumak isteyenler için bir mucize niteliği taşıyor.Doğal ve sadece size özel bir mağara ortamından dinlenmiş bir fizik ve ruh ile stresten arınmış olarak çıkmanız için ayrıntılı bilgi : Sense Renaissance İstanbul

  * Tuz terapisinin macerası, 19. yüzyılın ortalarında; Felix Botchkowski adında Polonyalı bir sağlık yetkilisinin; tuz madenlerinde çalışan işçilerin akciğer hastalıklarına yakalanmadıklarını keşfetmesiyle başlıyor.

  Daha sonra II. Dünya savaşında sığınak olarak kullanılan tuz madenlerinde uzun süre kalan vatandaşların astım ve diğer solunum hastalıklarından arındıkları tespit edilir. Zamanla tuz odaları geliştirilerek tüm dünyada yaygınlaşır ve modern insanın vazgeçilmezi haline gelir.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş