Turunçova İlköğretim Okulu Finike Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Turunçova İlköğretim Okulu Finike Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Turunçova İlköğretim Okulu Hakkında - Turunçova İlköğretim Okulu Tanıtım - Turunçova İlköğretim Okulu Resimleri - Turunçova İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Finikedeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri


  [​IMG]

  TURUNÇOVA ŞEHİT NURETTİN TEK İLKÖGRETİM OKULU MÜDÜRLÜGÜ

  İLİ : ANTALYA

  İLÇESİ : FİNİKE

  Eğitim - Öğretim Şekli : Normal

  ARSA ALANI: 10750 Metre kare bahçe alanı 8250 Metre kare (2500 metrekare dikili alan)

  Turunçova Şehit Nurettin Tek ilköğretim Okulu 1972-1973 eğitim ve öğretim yılında Demircilik Mahallesi Bağyaka İlköğretim Okulunda Turunçova Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.1979 yılının Şubat ayına kadar devam etmiştir. Şubat'ta yine ilkokul amacı ile yapılan Hacıveliler Mahallesinde Elmalı Caddesi üzerinde yapılan ilkokul, Valilik onayı ile Turunçova Ortaokulu'na tahsis edilmiştir. Okul binası 3 katlı 8 dersliktir. Ayrıca 2 idare odası bulunmaktadır.

  Okul fiziki kapasitesiyle ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir.1995-1996 eğitim yılında Turunçova İlköğretim Okulu adıyla eğitim ve öğretime devam etmiştir. Narenciye ve seracılığın yaygın olması ile hızlı nüfus artışı ve 8 yıllık kesintisiz eğitime geçiş sürecinin hızlandırılmasıyla, tekrar bina yetersizliği gündeme gelince 1995 yılında L tipi yeni bir proje Okul binasının yapılması planlanmış, 18 derslik (bodrum zemin, 1-2-3 katlı binanın) devletçe sağlanan parasal kaynakla, 1996 yılında bina hizmete hazır hale getirilerek, 1996-1997 eğitim ve öğretim yılında hizmete girmiştir. Yeni binanın hizmete girmesiyle birlikte 1979 yılından beri hizmet veren bina geçici olarak Turunçova Çok Programlı Lisesine verilmiş olup, 1997 yılından bu yana Lise olarak kullanılmaktadır.

  Eğitim- öğretimin kalitesini artırmak için 2004-2005 öğretim yılı başından itibaren sınıf uygulamasından kabine sistemi uygulamasına geçilmiş ve faydalı olduğu görülerek uygulamanın sürdürülmesine karar verilmiştir.

  2006-2007 Öğretim yılında Turunçova Çok Programlı Lisesinin Finike Cumhuriyet Lisesine taşınmasıyla bina kullanılmamaktadır.

  Okulumuzun ismi 18/12/2007 tarih ve 2007/327 sayılı valilik oluru ile Turunçova Şehit Nurettin Tek İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

  Çağın eğitim ve öğretim teknolojilerini her geçen gün biraz daha yakalayarak geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın daha bilgili, çağdaş, laik, öğrenmeyi öğrenen, ülkesini, vatanını seven, çalışkan üretken birer birey olarak yetişmeleri için yönetici, öğretmen, veli olarak tüm gayretlerini sarf etmektedirler. 2006-2007 öğretim yılında Bilgi Teknoloji sınıfı hizmete girmiştir.Yöre Halkımızın ve tüm öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.


  PERSONEL DURUMU:

  Okul Müdürü : Faruk ÖZDEMİR

  Müdür Yard. : Ertuğrul TURGUT

  Mevcut Sınıf Öğretmeni : 9

  Mevcut Branş Öğretmeni :5

  Türkçe :1

  Matematik :1

  Fen Bilgisi :1

  Sosyal Bilgiler :

  İngilizce :

  Din Kül.veA.Bil.:1

  Müzik :

  Görsel Sanatlar :1

  Beden Eğitimi :

  Teknoloji ve Tasarım :

  Bilişim Teknolojileri :

  Mevcut Anasınıfı Öğretmeni: 2

  Mevcut Memur :

  Mevcut Hizmetli :Yok

  Turunçova İlköğretim Okulu Antalya Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Turunçova İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Turunçova İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Turunçova İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Turunçova İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / FİNİKE

  Adı: TURUNÇOVA İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Turunçova I.O.O. Finike-Antalya

  Telefon Numarası: 2428521017

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:
  turuncovaio.com

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Turunçova İlköğretim Okulu Forum Tarih
Limyra (Zemuri ,Turunçova, Zengerler) Antalya Antalya Tanıtımı 15 Aralık 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş