Turizm haftası yazı

'Özel Gün ve Geceler' forumunda Mavi_Sema tarafından 25 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Turizm haftası yazı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  turizm haftası hakkında yazı
  Turizm Haftası 15-22 Nisan
  Turizm Haftası yazı  Turizm Haftası (15-22 Nisan)

  [​IMG]

  Turizm bir ülkenin milli değerlerinden biridir. Bacasız sanayi olarak adlandırılır ve ülke ekonomisi için büyük önem taşır. Ülke dışından veya ülke içinden insan gruplarının tarihi, sosyal, kültürel ve doğal açıdan önem taşıyan bir bölgeye yaptıkları geziye ve bu geziden ortaya çıkan potansiyele genel olarak turizm denir. Yurt dışından gelenler dış turizm, yurt içinden gelenler ise iç turizmi oluşturur.

  Deniz, kum ve plajlarının güzelliğinden dolayı Antalya ve Muğla illerimiz, en önemli tatil turizmi bölgelerimizdir. Gerek yurt dışından, gerekse yurt içinden bir çok insan tatillerini geçirmek üzere bu ve bunun gibi yörelerimize giderler. İstanbul ise Kültür turizmi açısından en önemli ilimizdir. Bir çok yabancı turist İstanbul'a gelerek tarihi yerleri gezerler. Yurt dışından turistin gelmesi demek, ülkeye döviz girmesi demektir. Ülkeye döviz girmesi de ülkenin kalkınmasını ve zenginleşmesini sağlar. Bu nedenle turizmin yaygınlaşması için elimizden geleni yapmalı, ülke tanıtımına katkıda bulunmalı, dışarıdan gelen turistlere iyi davranmalı, onların ülkeye tekrar gelmeleri için iyi izlenimler bırakmalıyız.

  Ekonomik açıdan turizm ülkelere büyük katkılar sağladığından, alanı da çok genişlemiştir. Önceleri sadece tatil ve kültür turizminden söz edilirken, şimdilerde spor turizmi, konferans turizmi gibi turizmler de yaygınlaşmaya başlamıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Turizm haftası yazı Forum Tarih
Turizm Haftasıyla İlgili Yazılar Seyahat Acentaları 12 Nisan 2012
Turizm haftası ile ilgili yazı örneği Özel Gün ve Geceler 18 Şubat 2011
Turizm haftası hakkında yazılar Makaleler-Denemeler 18 Şubat 2011
Turizm haftasıyla ilgili yazı - Turizm haftası ile ilgili yazılar Makaleler-Denemeler 11 Ocak 2011
Turizm haftası sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş