Turhan Gençoğlu Kimdir - Turhan Gençoğlu Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Turhan Gençoğlu Kimdir - Turhan Gençoğlu Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Turhan Gençoğlu Kimdir - Turhan Gençoğlu Resimleri - Turhan Gençoğlu Biyografisi - Turhan Gençoğlu Hakkında


  Turhan Gençoğlu (1955) Türk iş adamı ve siyasetçi. Gençoğlu Holding'de ailenin ikinci nesil Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Birleşmiş Milletler(BM) Sivil Toplum Örgütleri adına Türkiye Ulusal Koordinatörü'dür.

  İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa Koleji'nde yaptıktan sonra, yüksek öğrenimini İngiltere’de University of Leicester'de tekstil ve kimya üzerine tamamlamış sonrasında ise University of Leeds'de işletme mastırı yapmıştır. Öğrenimini tamamladıktan sonra, İsviçre'de Filofibra şirketinde iki sene çalıştıktan sonra aile şirketlerinde tütün ve teksil işlerinde iş hayatına başlamıştır.

  Meslek kuruluşlarından BUSİAD, TÜGİAD, TÜSİAD, AVRUPA BİRLİĞİ üyeliklerinde bulunmuş olup halen BTSO Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve BUSEB Bursa Serbest Bölge Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

  Bulgaristan’da yaşayan ve birçok sorunların çıkmasına neden olan zorunlu göçle sonuçlanan dönemde babası rahmetli Mümin Gençoğlu tarafından 1985 yılında kurulan ve bugün Türkiye ile Bulgaristan arasında kurulu dostluk köprüsünün baş mimarı olarak adlandırılan BALGÖÇ Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Genel Başkanlığını yapmış olup ve Türkiye'de aynı amaçlarla kurulan bu ve benzeri dernekler ve federasyonların bir araya gelmesiyle kurulan, yüz binlerce göçmen Türk vatandaşını temsil eden B.R.G.K. Balkan ve Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu'nun da Başkanlığını yürütmektedir.

  Ayrıca Bursaspor Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'nde de bulunmuş olan Turhan Gençoğlu halen daha Bursaspor Divan Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Nilgün Gençoğlu ile evli olup, Mümin ve Alihan adında iki erkek ve Nilhan adında da bir kız çocuk babasıdır.
   

Bu Sayfayı Paylaş