Turhan Gençoğlu Kimdir - Turhan Gençoğlu Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Turhan Gençoğlu Kimdir - Turhan Gençoğlu Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Turhan Gençoğlu Kimdir - Turhan Gençoğlu Resimleri - Turhan Gençoğlu Biyografisi - Turhan Gençoğlu Hakkında


  Turhan Gençoğlu (1955) Türk iş adamı ve siyasetçi. Gençoğlu Holding'de ailenin ikinci nesil Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Birleşmiş Milletler(BM) Sivil Toplum Örgütleri adına Türkiye Ulusal Koordinatörü'dür.

  İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa Koleji'nde yaptıktan sonra, yüksek öğrenimini İngiltere’de University of Leicester'de tekstil ve kimya üzerine tamamlamış sonrasında ise University of Leeds'de işletme mastırı yapmıştır. Öğrenimini tamamladıktan sonra, İsviçre'de Filofibra şirketinde iki sene çalıştıktan sonra aile şirketlerinde tütün ve teksil işlerinde iş hayatına başlamıştır.

  Meslek kuruluşlarından BUSİAD, TÜGİAD, TÜSİAD, AVRUPA BİRLİĞİ üyeliklerinde bulunmuş olup halen BTSO Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve BUSEB Bursa Serbest Bölge Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

  Bulgaristan’da yaşayan ve birçok sorunların çıkmasına neden olan zorunlu göçle sonuçlanan dönemde babası rahmetli Mümin Gençoğlu tarafından 1985 yılında kurulan ve bugün Türkiye ile Bulgaristan arasında kurulu dostluk köprüsünün baş mimarı olarak adlandırılan BALGÖÇ Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Genel Başkanlığını yapmış olup ve Türkiye'de aynı amaçlarla kurulan bu ve benzeri dernekler ve federasyonların bir araya gelmesiyle kurulan, yüz binlerce göçmen Türk vatandaşını temsil eden B.R.G.K. Balkan ve Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu'nun da Başkanlığını yürütmektedir.

  Ayrıca Bursaspor Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'nde de bulunmuş olan Turhan Gençoğlu halen daha Bursaspor Divan Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Nilgün Gençoğlu ile evli olup, Mümin ve Alihan adında iki erkek ve Nilhan adında da bir kız çocuk babasıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Turhan Gençoğlu Kimdir Forum Tarih
Neyyirturhan İlköğretim Okulu Bilgileri Esenler İstanbul Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Nisan 2012
Mümtaz Turhan Kimdir - Mümtaz Turhan Biyografisi Düşünürler-Filozoflar 7 Eylül 2011
Turhan Feyzioğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Çankaya Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2011
Turhan Akçay İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Uşak Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Temmuz 2011
Nesrin Turhan Kimdir - Nesrin Turhan Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 23 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş