Tuncel Kurtiz (Ramiz Dayı) kimdir?/Tuncel Kurtiz hayatı,biyografisi,resimleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar


"ne menem şeydir bu sadakat. Sadakat sır saklamakmıdır yoksa sessiz kalmakmıdır kıyametin kopacağını bile bile. Ölüm gibidir sadakat pazarlığı olmaz.Bir kere çizgiyi geçtin mi yoktur dönüşü.Ne umutlar fısıldarsa fısıldasın sana , hayat çeker gider sadık kalmaz onunla...

Sözler verilir sözler unutulur, gün gelir ...ihanet eden sadakat ister." sözlerini seslendiren Tuncel Kurtiz Ezel Dizi`siyle bu sezon dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Peki kimdir bu Ramiz Dayı?..1936 yılında Bilecikte doğan Tuncel Kurtiz İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. İlk olarak 1959 yılında Dormen Tiyatrosu’nda oyunculuğa başlayan Kurtiz, sinema filmlerinde de rol almıştır.

Sürü filmiyle zirveye çıkan Kurtiz, doğayla içiçe yaşamayı seven birisidir.Hacı ve Asi dizilerinde başrol oynamıştır. 2009 yılında gösterime giren Güz Sancısı filminde Kamil Efendi karakterini canlandırdı.Şu anda Ezel adlı dizide Ramiz Karaeski karakterini canlandırıyor ve büyük beğeni topluyor.

Tunçel Kurtiz`in 1965 yılında Orhan Günşiray`la Şeytanın Uçakları filmiyle başlayan sinema yaşamı da, kendisine iki Altın Portakal, bir Gümüş Ayı ve bir de Stockholm Altın Böcek ödülünü kazandı.
 

Üst