Tuna Kiremitçi - Yolda Üç Kişi (Kitap Ozeti)

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda NeslisH tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Tuna Kiremitçi - Yolda Üç Kişi (Kitap Ozeti) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tuna kiremitçi'nin üç farklı insanın hayat hikayesini anlattıgı son kitabı.
  yakup'u anlattığı ilk öykünün fransa 98 dünya kupasını zamanını içermesi belkide tuna kiremitçinin bu kitaba diğer kitaplarından önce başladığını gösterebilir.
  diğer kitaplarından farklı bir anlatım havası var kitabın, birçok bölümlerinde okuyucuları ortak etmeye çalışıyor konulara örneğin daha önce karşılaşmadığım şu tarz cümleler var "gecenin karanlığı içinde yakup'u düşünelim" bir şekilde sizi -gerçekten- düşünmeye zorluyor.

  kişilerin ruh halleri, tavırları, ne düşünmek, nasıl düşünmek istedikleri sanki önce okuyucuya soruluyor sonra cevabı satırlara döküyor tuna kiremitçi. kitabın bir yerinde bir cümle var atilla ilhan ile ilgili; burada kitabın kahramanlarından leyla kitapları karıştırırken atilla ilhan'ın bir kitabını bulur, kitap ilhan'ın yağmur kaçağı'dır ve tuna kiremitçi kitap için şu yorumu yapar "can çekişen bir kuşçağız gibi duruyordu.." buradan
  atilla ilhan'a bir gönderme yapmışmıdır elbette bilinemez.

  "yolda üç kişi" yazarın kendi özet betimlemesine göre "düşsel bir yolda ilerleyen üç kişiyi buluşturduğu zengin bir dünya" bence "yolda üç kişi" birkaç defa okunması faydalı olabilecek güzel bir eser.
   

Bu Sayfayı Paylaş