Tulip etekler nasıl giyilir?

'Bayan Giyimi & Bayan Modası' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 2 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Tulip etekler nasıl giyilir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2008 Sonbahar-kış sezonundan bu yıla devreden tulip etekler, kalem eteklere karşı artan popülaritesi ile alternatif oluşturuyorlar.

  Tulip etekler, kalem eteklere iki fark haricinde çok benzerler. Kalçaları daha geniştir ve çoğunlukla daha kısadırlar. Tulip eteklerin belleri dardır, kalçadan ise pililer, katlarla balon gibi genişler ve bacaklara doğru daralarak inerler. Genelde dizin üstünde boyları tercih edilir.

  Tulip etek giyerken nelere dikkat etmek gerekir?

  Vücut şekli:

  Tulip etekler medium bedenden zayıf vücut ölçülerine kadar olan bayanlara daha çok yakışır. Kalçadaki balon biçimi, kalçalarında ya da alt karın bölgesinde fazlalıkları olanlar için uygundur. Ancak doğru görünüm için her şeye rağmen bu bölgelerde muhakkak bolluk olmalıdır.

  Tulip eteklerle üstler:
  Tulip etekleri ya kısa ya da ince, eteğin içine iyice sokulabilecek üstlerle kullanmalısınız. Pilileri ve detayları asla kapatılmamalı. Daracık bir bluzla üzerine kısa bir hırka ya da bir blazer kullanabilirsiniz ama sakın düğmelerini kapatarak şişkinlik oluşturmayın ve stilinizi ortada bırakın, görülsün.

  ]Tulip etekler ve ayakkabılar:
  Bacaklarınızın daha uzun görünmesi için topukluları tercih etmelisiniz.
  Eğer eteğiniz günlük ve modern bir hava da ise balerinle de kullanabilirsiniz…

  Tulip etekler ve çoraplar:
  Tulip etekler her sezon için uygundur. Bahar ve yaz günlerinde çıplak bacaklarla giyebilirsiniz. Daha soğuk aylarda ten rengi çorapla ya da eteğinizle aynı renkte çorap ve topuklu ayakkabılarla kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş