TTNet İnternetten televizyon hizmeti projesi

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_Sema tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  TTNet İnternetten televizyon hizmeti projesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TTNet İnternetten televizyon hizmeti projesi

  TTNet abonelerinin internet hattından televizyon hizmeti almasını sağlayacak projede sona yaklaşıldı.

  Uzun bir süredir internet üzerinden televizyon yayıncılığı (IPTV) üzerinde çalışmalarını sürdüren TTNET'in yeni hizmeti için geri sayım başladı.

  TTNET aboneleri internet üzerinden televizyon yayınlarını izlemek için iki farklı seçeneğe sahip olacak. Birinci seçenekte http://webtv.ttnet.com.tr adresine giren TTNET aboneleri burada kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak televizyon yayınlarını izleyebilecekler.

  Esas yenilik ise ikinci seçenek olan set üstü kutular. Vestel'e TTNET tarafından 100.000 adet set üstü kutu siparişi verildiğini sizlere daha önce bildirmiştik. İşte bu kutuların bir ucuna telefon kablosundan gelen ADSL hattını, diğer ucuna da evde kullandığımız televizyonumuzu bağlayarak internet üzerinden televizyon izleme keyfine ulaşabileceğiz.

  Sadece televizyon kanalları mı?

  Bu yeni sistem ile neredeyse bütün ulusal kanalları ve önemli yabancı kanalları izlemek mümkün olacak. Bunun yanında yerli ve yabancı diziler de sisteme dahil edilecek. Yani takip ettiğimiz dizilerin istediğiniz bölümünü seçerek kaçırdığımız yerleri izleme fırsatı bulacağız.

  İstediğimiz filmi seçip hemen izleyebileceğiz.

  Ayrıca geniş bir sinema arşivine de cuzi fiyatlarla ulaşma şansı yakalayacağız. İstediğimiz filmi seçip anında izleyebileceğiz.

  Peki, fiyatlandırma nasıl olacak?


  Fiyatlandırma

  Şu an piyasada bulunan set üstü kutulara (Digiturk ve D-Smart gibi) rakip olarak gelen TTNET IPTV kutularının ücretinin ne olacağı yönünde duyumlar gelmeye başladı. Bu hizmetten faydalabilmek için öncelikle yüksek hızda bir internet bağlantısı gerektiğini söylemeye gerek bile yok.

  Kesinti yaşanmadan HD kalitesinde görüntü için 8 megabit'lik bir bağlantı hızına gereksinim duyuluyor.

  IPTV aboneliğinin sadece televizyon yayınlarını içeren ve hem televizyon yayınları hem de sinema servisini içeren farklı paketlerle satışa sunulması bekleniyor.

  Bu paketlerin de 8 megabit ve üzeri hızlardaki ADSL tarifeleriyle birlikte satılacağı tahmin ediliyor.

  IPTV servisinin faturalandırılması ise büyük bir ihtimalle ADSL faturası üzerinden gerçekleştirilecek.
   

Bu Sayfayı Paylaş