TT-Karınca İlköğretim Değerlendirme (Teknoloji-Tasarım) 1.1 Download

'S-T' forumunda NeslisH tarafından 2 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  TT-Karınca İlköğretim Değerlendirme (Teknoloji-Tasarım) 1.1 Download konusu TT-Karınca İlköğretim Değerlendirme (Teknoloji-Tasarım) 1.1


  Sürüm : 1.1

  Boyut : 11.7 Mb

  Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Kesişim Yazılım


  Tanıtım:
  TT-Karınca ilköğretim teknoloji tasarım dersi öğretmenleri için 6, 7 ve 8. sınıflar için hazırlanmış yeni sisteme uygun son derece kullanışlı ve pratik bir değerlendirme programıdır.

  Program ile; öğrencilerinizin ürün, gözlem formu , ürün dosyası , günlük ve öz değerlendirmelerini pratik ve doğru şekilde yapacak gerekli raporlarınızı alarak e-okula puanları aktaracaksınız.

  E-okul’ dan alacağınız sınıf listelerinizi doğrudan programa aktararak değerlendirmelerde gerekli olan öğrenci bilgi girişinden kurtulacaksınız. Bir öğrenciyi ekleyebilecek, silebileceksiniz. Öğrenci bilgileri üzerinde filtreleme sistemi kullanarak istediğiniz öğrenci gruplarını izlenebilmektedir. Öğrenciler sınıf ve numara sırasına göre otomatik olarak sıralanmaktadır.

  İstediğiniz sayıda farklı sınıf bilgilerini girebilirsiniz. Sınır olmaksızın her bir değerlendirmeden istediğiniz sayıda farklı değerlendirmeler yapabilirsiniz.

  Programda 3 farklı değerlendirme ölçeği kullanılmıştır. 3'lük, 4' lük ve 5'lik not sistemi kullanabilirsiniz ve değerlendirme birimlerini kendinize uygun değiştirebilirsiniz.

  Klavuz kitabınızdaki tüm değerlendirme formlarınız programa aktarılmış olup, dosyadan “ölçüt aktar” diyerek ölçütlerinizi tek tuş ile hazırlamış olacaksınız. Ayrıca bu ölçütler üzerinde değişiklik yapabilme olanağı vardır.

  Değerlendirme raporlarını doğrudan yazıcıya aktarabileceğiniz gibi, word, Excel, pdf, html, bmp vb. formatlarına çevirerek kaydedip istediğiniz yerde yazdırabilir ve rapor üzerinde değişiklikler, eklemeler yapabilirsiniz

  Yaptığınız bütün değerlendirmeler isimleri ile birlikte not çizelgesine otomatik olarak aktarılmaktadır. Not çizelgesini yazdırdığınızda bütün değerlendirme notlarını ve ortalamalarını görebilme olanağı vardır.

  Tek tuş ile tüm çalışmalarınızı silerek yeni öğretim yılına başlayabileceksiniz.

  Programda yardım sistemi mevcut olup, bilgi ve işlemlerde size yol gösterecektir.

  Tek bir komutla sınıfınızı değiştirebilir ya da sınıfınızı silebilirsiniz.

  Programda yedekleme sistemi mevcut olup bilgilerinizi güvence altına alabilir ya da başka yerlere taşıyabilirsiniz.

  Ayrıca kişisel olarak öğrenci tanıma raporu, öğrenci gözlem raporu, öğrenci nüfus cüzdan örneği alabilir, sınıf raporları olarak sınıf listesi, sınıf boy – ağırlık listesi, sınıf kulüp listesi, sınıf öğrenci velisi listesi, kontrol çizelgesi, öz değerlendirme formu, tutum ölçeği formu, yapım kuşağı formları alabilirsiniz. Bu listelerinizi farklı formatlarda kaydederek başka yerlerde de kullanabilirsiniz.

  Programda teknoloji tasarım öğretim programı, klavuz kitap özeti dökümanlar bölümüne eklenmiştir.

  Öğretmenlerimizin önemli günler ve planlamaları dikkate alınmış olup programa günlük eklenmiştir.

  Ödevini teslim etmeyen öğrencinin velisine uyarı yazısı programda mevcut olup, tek tuş ile yazdırıp okul idaresine vereceksiniz.

  Not verirken bir öğrenciye topluca not verebilecek sonradan değişiklik yapabileceksiniz.

  Nakil gelen öğrencileri önceden yaptığınız değerlendirme raporlarına ekleyip sadece bu öğrenciyi değerlendirebileceksiniz.

  Bu programa neden ihtiyaç duyuldu ?
  Bildiğiniz gibi değerlendirme programları excel ile hazırlanmış ve şu anda piyasada bol miktarda mevcuttur. Excel formülleri ve sayfa yapıları kolay şekilde bozulabilmekte ya da form yapısı dağılmaktadır. Öğretmenlerimiz tekrar, tekrar sınıf bilgilerini girmekte ve bilgi güvenliği yeterince sağlanamamaktadır. Bu program bütün değerlendirmelerinizi daha güvenilir, daha kolay giriş , raporlarda farklı formatlar ve değerlendirmeleri standart hale sokmaktadır.

  Not: Programda deneme yapabilmeniz için; 6 A , 7 A , 8 A sınıfları öğrenci kayıt bölümüne işlenmiştir. Program demo olduğu için başka bir öğrenci girişi ve öğrencilerde değişiklik yapılamaz. Ancak deneme yapan arkadaşlar sınıf ve şube ismini 6 A, 7 A, 8 A olarak girip deneme değerlendirme yapabilirler.

  Program İçin Neler Gerekli?: Programdan rapor çıktıları alabilmek için Borland database engine kurulacaktır. Programınızda mevcuttur. Ancak windows 64 bit versiyon kullanan yada program içinde kurulu olan BDE ' de uyumsuzluk yaşayan arkadaşlar ; http://kesisim.net23.net/dosya/bde5164bit.zip programıyla bu sorunlarını giderebilirler.


  [​IMG]


  TT-Karınca İlköğretim Değerlendirme (Teknoloji-Tasarım) 1.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Karınca İlköğretim Değerlendirme Forum Tarih
Karınca İlköğretim Değerlendirme 2.0 İndir Öğretmenlerimizin Bölümü 3 Ekim 2009
Karınca ilköğretim değerlendirme 1.1 Download K-L 31 Ocak 2009
Karıncalı İlköğretim Okulu Serik Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Kasım 2010
Uyuşma ve karıncalanma sebepleri kısaca Genel Sağlık 2 Ekim 2016
Karınca yuvalarına bakarak yön nasıl bulunur? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş