Trmvay sürücüsü serbest

'Yurt İçi Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Trmvay sürücüsü serbest konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zeytinburnu-Bağcılar hattındaki kazada iki öğrencinin öldüğü, bir öğrencinin ise yaralandığı kazanın ardından gözaltına alınan tramvay sürücüsü Ali Osman Erdoğan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


  Mehmet Akif Durağı yakınlarında dün meydana gelen kazanın ardından gözaltına alınan Erdoğan, emniyetteki işlemlerin ardından Bakırköy Adliyesi'ne getirildi.

  Savcılık ifadesinin ardından “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak” suçundan tutuklanması talebiyle Bakırköy Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi. Ali Osman Erdoğan, bu mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Erdoğan'ın, mahkemedeki ifadesinde, tramvayla tahminen 25-30 kilometre hızla gittiği sırada demir yolunun sağ tarafından öğrencilerin koşarak araçların arasından geçtiğini, çocukları gördüğü anda kornaya ve zile bastığını savunarak, “Acilen fren sistemini devreye soktum ancak buna rağmen taşıtımızın özelliği itibarıyla gereken mesafede araç durmadı. Daha doğrusu aracın büyüklüğü, metal tekerlekli olması, yolcu kapasitesi, ağırlığı ve diğer teknik özellikleri nedeniyle acil hallerde ne kadar mesafede duracaksa o mesafede durdu” dediği belirtildi.

  Olayda kendisinin bir kusuru olmadığını öne süren Erdoğan'ın, korna ve zille yaptığı uyarılara rağmen öğrencilerin dikkatsiz bir şekilde tramvay yoluna girerek kazaya sebebiyet verdiklerini söylediği ifade edildi.

  (ekolay)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trmvay sürücüsü serbest Forum Tarih
priPrinter Standart Sanal Yazıcı Sürücüsü Yazıcı Sürücüleri 18 Eylül 2010
Windows7 Ağ sürücüsüne bağlanma Windows 7 23 Haziran 2010
GeForce 196.34 Sürücüsü İndir Ekran Kartı Sürücüleri 29 Ocak 2010
Casper M54SE için ses sürücüsü Ses Kartı Sürücüleri 9 Kasım 2009
FlyNet Modem Sürücüsü ADSL Modem Driver 6 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş