TRKY-DnsAyar

'S-T' forumunda Siraç tarafından 3 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  TRKY-DnsAyar konusu
  TRKY-DnsAyar

  ÜRETİCİNİN AÇIKLAMASI:

  TRKY-DnsAyar, kendi türündeki ilk ve tek programdır.

  Bu programı geliştirme nedenimiz; günlük olağan internet kullanımımız esnasında alan adı sunucularındaki problemler nedeniyle sıkça karşılaştığımız "sayfa görüntülenememesi, alan adı bulunmaması, alan adı sunucu sorgu isteklerinin çok yavaş olması nedeniyle internette dolaşma hızının yavaşlaması,v.b." gibi olumsuzluklardan duyduğumuz sıkıntı ve bu sıkıntıyı bertaraf etme ihtiyacı duymamızdır.

  TTNet'te çalışır durumda, hizmete hazır çok sayıda dns sunucusu vardır. Ama DHCP sistemlerindeki yapılandırma/bakım eksikliği nedeniyle; anlamsız bir şekilde; tüm kullanıcılarına aynı dns sunucusu adreslerini atayarak bu sunucularda yığılmaya ve yığılmanın sonucu olarak da yukarıda bahsettiğimiz performans problemlerine neden olmaktadır.

  TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet ve Türkiye genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırladığımız listeden size en uygun olanını seçerek, en iyi performansı alacağınız dns sunucusunu kullanmanızı sağlar.

  TRKY-DnsAyar

   
Yükleniyor...
Benzer Konular - TRKY DnsAyar Forum Tarih
TRKY-DnsAyar 3.0.1 İndir S-T 5 Ocak 2010
TRKY-Dns Ayar Sürüm 2.0.7 ( İnternete Hız Katın ) Diğer Programlar 21 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş