TRKY-DnsAyar 3.0.1 İndir

'S-T' forumunda Siraç tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  TRKY-DnsAyar 3.0.1 İndir konusu TRKY-DnsAyar 3.0.1

  Boyut : 731 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : TRKY IGG.

  Virüs Kontrolü : Tarandı, Temiz Detaylı Rapor İçin Tıklayın

  [​IMG]

  Tanıtım:
  TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet, Türkiye ve dünya genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları ve veri merkezleri tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırlanılan listeden sizin tercihlerinize en uygun olanını seçerek; en iyi performansı alacağınız, en hızlı dns sunucusunu kullanmanızı sağlar.

  Üreticinin Açıklaması:


  TRKY-DnsAyar, kendi türündeki ilk ve tek programdır.
  TRKY-DnsAyar'ın boyutu küçük, sağladığı fayda büyüktür.
  TRKY-DnsAyar, TTnet alan adı sunucularındaki yapılandırma problemlerini bypass ederek size mümkün olan en hızlı internet deneyimini yaşatmak için hazırlanmıştır.
  TRKY-DnsAyar, bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren periyodik olarak en iyi performansı alabileceğiniz alan adı sunucusunu sizin için bulur ve ayarlar.
  TRKY-DnsAyar, kullanıcı dostu arayüzüyle sizi yaptığı işlemlerden haberdar eder.
  TRKY-DnsAyar, hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmadan çalışabilecek şekilde programlanmıştır. Yine de size, programın çalışmasını kendinize göre uyarlayabilmeniz için, seçenekler sunar.
  TRKY-DnsAyar; tercihlerinize bağlı olarak; Türkiye'deki ve/veya yurtdışındaki DNS sunucularından "yasaklı (örn:Youtube) sitelere girişe izin vermeyen veya bilimsel/kişisel araştırmalarınızı yapabilmeniz için tüm sınırlamaları geçersiz kılacak" DNS sunucularını seçerek internette güvende ve/veya özgür olmanızı sağlar.
  TRKY-DnsAyar'ın kullandığı DNS sunucu listeleri; ikisi Türkiye'de ve birisi yurtdışında bulunan üç bilgisayarda 7 gün 24 saat çalışarak; tüm dünyadaki bilinen ve halka açık DNS sunucularını test edip, performanslarına ve lokasyonlarına göre sınıflandıran, aynı anda 1000 DNS sunucusunu test edebilen özel bir program tarafından oluşturulmaktadır.
  TRKY-DnsAyar, tamamen bağımsız bir grup tarafından yazılan bir program olduğu için hiçbir DNS sunucusuna torpil geçmez ve hiçbir DNS sunucusunun gerçekte öyle olmadığı halde daha performanslı olduğunu söyleyerek reklamını yapmaya çalışmaz.(Bakınız: Google Public DNS, Open DNS, vb.)

  Bu yeni sürümde tüm program yeniden düzenlenmiş. Değişikliğin sadece görünüşte olmadığı, çalışma biçiminde de köklü değişiklikler olduğu belirtiliyor.

  Editörün Notu:

  Program 3.0.1 sürümünden itibaren en hızlı DNS sunucusunu seçerken sizin tercihlerinizi de gözönünde tutarak sunucu seçimi yapmaktadır. Eğer internette sansürün doğru olmadığını düşünüyorsanız bunu tercihlerinizde belirtmeniz, tercihlerinizi kaydetmeniz, bundan sonra "Şimdi test et, seç ve ayarla!" düğmesine tıklamanız ve "Yeni DNS sunucusu ayarlandı." mesajını gördükten sonra tarayıcınızın ön belleğini ve dns cachesini bir defaya mahsus sıfırlamanız (örn: tarayıcınızı kapatıp, bir süre bekledikten sonra yeniden açmanız) yeterli olacaktır.

  TRKY-DnsAyar 3.0.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - TRKY DnsAyar İndir Forum Tarih
TRKY-DnsAyar S-T 3 Şubat 2009
TRKY-Dns Ayar Sürüm 2.0.7 ( İnternete Hız Katın ) Diğer Programlar 21 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş